Pesti Srácok

Májusban újra megnőtt az illegális határátlépések száma

Májusban újra megnőtt az illegális határátlépések száma

A fő európai migrációs útvonalak mentén észlelt illegális határátlépések száma májusban ismét jelentősen megnövekedett, miután a megelőző hónapokban számuk rekord alacsony volt a koronavírus-járványnak tulajdoníthatóan - olvasható a Európai Határ- és Partvédelmi Ügynökség (Frontex) hétfőn közzétett felmérésében.

A statisztikák szerint, az idei évben körülbelül eddig 31 600 határsértés történt, 6 százalékkal kevesebb a tavalyi év azonos időszakában mért adatoknál. Májusban a határellenőrök összesen 4300 illegális határátlépésről tájékoztattak. A felmérésből kitűnt továbbá, hogy a kelet-mediterráni lett ismét a legaktívabb migrációs útvonal: májusban 1 250 - en próbáltak törvénytelen módon belépni az Európai Unió területére, nyolcszor többen, mint áprilisban.

A közép-mediterrán útvonalon érkező illegális bevándorlók aránya a múlt hónapban 40 százalékkal nőtt az áprilishoz képest, a határsértők nagyrészt Bangladesből, Szudánból és a nyugat afrikai Elefántcsontpartól akartak jogtalanul az EU-ba jutni. A Frontex adatai azt mutatják, hogy a nyugat-mediterrán útvonalról érkező jogtalan határátlépők többnyire Algériából érkeztek, számuk egy hónap alatt megnégyszereződött, míg a nyugat-balkáni határsértések májusra tízszeresére nőttek az azt megelőző hónaphoz képest.

Forrás: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.