Pesti Srácok

Továbbra is börtönben tartaná az ügyészség Bróker Marcsit

Továbbra is börtönben tartaná az ügyészség Bróker Marcsit

Mivel esedékessé vált a Kun-Mediátor ügyben a vádlott bűnügyi felügyelete indokoltságának felülvizsgálata, a Szegedi Fellebbviteli Főügyészség indítványt tett a kényszerintézkedés további fenntartására. A Bróker Marcsi néven elhíresült asszony ellen a többi között különösen jelentős kárt okozó csalás bűntette miatt emeltek vádat még 2017 júniusában. A vád szerint D. Sándorné 760 embert károsított meg. Van köztük olyan, aki 1 milliárd forintnál is többet bukott az "üzleten".

D. Sándorné a gyanúsítotti kihallgatását megelőzően külföldre távozott és ott közel másfél évig elrejtőzött annak érdekében, hogy kivonja magát a büntetőeljárás hatálya alól; kézre kerítésére a belize-i hatóságok közreműködésével került sor. A vád szerinti cselekményei jelentős tárgyi súlyúak, elítélése esetén hosszú tartamú büntetéssel kell számolnia.

A nő 2016. december 16-tól letartóztatásban volt. Mivel annak tartama elérte a törvényi maximumot, az ügyben első fokon eljáró Szolnoki Törvényszék 2019. december 10-én arról döntött, hogy a letartóztatás megszűnésétől a terhelt bűnügyi felügyeletét rendeli el a mozgását nyomon követő technikai eszköz alkalmazása mellett. A vádlottal szemben alkalmazott kényszerintézkedés indokoltságának felülvizsgálata ismételten esedékessé vált.

A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség az eljárási cselekményen történő jelenlét biztosítása, a szökés, elrejtőzés, valamint a bűnismétlés veszélyének kiküszöbölése érdekében a vádlott bűnügyi felügyeletének változatlan magatartási szabályok mellett történő további fenntartását indítványozta. A kényszerintézkedés felülvizsgálatáról az arra hatáskörrel rendelkező Szegedi Ítélőtábla fog dönteni olvasható az ügyészség közleményében.

PestiSracok facebook image

Vezető kép: Ripost

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!