Pesti Srácok

A haderőépítés alapja a minőségi kiválasztás és felkészítés

A haderőépítés alapja a minőségi kiválasztás és felkészítés

A minőségi haderőépítés alapja a minőségi kiválasztás és felkészítés; az úgynevezett Acélkocka altisztképzési rendszer biztosítja, hogy a Magyar Honvédségnek felkészült altisztjei legyenek - mondta a szervezet vezénylőzászlósa az M1 aktuális csatorna hétfői adásában annak kapcsán, hogy szombaton 383 altiszt tette le altiszti esküjét.

Kriston István rámutatott: a honvédség és a magyar altiszti kar életében kiemelten fontos az altisztavatás, amelyen idén a korábbiaknál többen vettek részt. Ezt a főtörzszászlós részben a toborzással foglalkozók hatékony munkájával, illetve a haderő fejlesztésének megfelelő humánerőforrás-gazdálkodással indokolta. Magáról a megújult képzési rendszerről, az Acélkocka képzési rendszerről szólva elmondta: egy ötszintű, egymásra épülő programot dolgoztak ki az altisztek felkészítése és professzionális képzése érdekében. Ez a szövetségi rendszerünk, a NATO, valamint a hazai honvédség elvárásainak is megfelel. A korábbiaktól eltérően az új képzés kialakítása során arra törekedtek, hogy egy élethosszon át ívelő fejlődést biztosítson az altiszteknek, illetve maguk az altisztek is hatékonyabb és jelentősebb szerepet kapjanak a képzés formálásában. Az altisztek körében a lövész, a harckocsizó, a tüzér, valamint a különleges műveleti területeken dolgozók munkáját nevezte a legnépszerűbbnek Kriston István, megjegyezve: nagyobb értékű eszközök, raktárkészletek irányítását is gyakran ellátják. Hangsúlyozta: az altisztek helye és szerepe megváltozott az elöljárók következetes hozzáállásának köszönhetően és bár van lehetőség arra, hogy tisztté váljanak, a cél az volt, hogy az altiszti hivatás életpályáját tudják biztosítani.

MTI

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!