Pesti Srácok

Sok lesz a napsütés, de nagy hőségre nem kell készülni a jövő héten

Sok lesz a napsütés, de nagy hőségre nem kell készülni a jövő héten

Sok lesz a napsütés a jövő héten, de többször is várható elszórtan csapadék. Nagy hőségre nem kell készülni, a maximumok jellemzően 30 Celsius-fok alatt maradnak - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Hétfőn gomolyfelhős idő várható többórás napsütéssel, csapadék nélkül. A minimum hőmérséklet 7-13 fok között valószínű, de az északi völgyekben ennél hidegebb is lehet. A nappali maximumok 21-26 fok között alakulnak. Kedden sok lesz a napsütés. Legfeljebb északkeleten lehet egy-egy futó zápor. A leghidegebb órákban 6-13 fok lesz. Napközben 23-28 fokig melegszik a levegő. Szerdán is sok napsütésre van kilátás, ugyanakkor délután nyugaton erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés, arra felé elszórtan zápor, zivatar kialakulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet 9-16, a legmagasabb hőmérséklet 25-30 fok között alakul. Csütörtökön csak délen lesz többórás napsütés. Elszórtan várható zápor, zivatar, néhol tartósabb eső is. A szél megélénkül, helyenként megerősödik. A leghidegebb órákban 12-17 fok lesz. Napközben többnyire 23-28 fokig melegszik a levegő, míg délen 29, 30 fok is lehet. Pénteken a többórás napsütés mellett erőteljes nappali gomolyfelhő-képződés várható, amelyből elszórtan zápor, esetleg zivatar is kialakulhat. A szél élénk, olykor erős lesz. A minimum hőmérséklet 11-16, a maximum hőmérséklet 22-27 fok között alakul. Szombaton sok lesz a napsütés, néhol alakulhat ki zápor. A legalacsonyabb hőmérséklet 10-16, a legmagasabb hőmérséklet 22-27 fok között valószínű. Vasárnap több órára kisüt a nap, számottevő csapadék nem valószínű. A leghidegebb órákban 9-15 fok lesz. Napközben 23-28 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.

Forrás: MTI, kiemelt kép: MTI/Bruzák Noémi

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.