Pesti Srácok

21. századi eszközöket kap a szolnoki alakulat a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program keretében

21. századi eszközöket kap a szolnoki alakulat a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program keretében

Az idei év beszerzéseiről tájékozódott Szolnokon Maróth Gáspár, védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos, valamint Korom Ferenc vezérezredes, a Magyar Honvédség parancsnoka augusztus 4-én. Szó esett azokról a további fejlesztésekről is, amelyek a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program keretében még szükségesek a 21. századi technikai eszközök – például az Airbus H145M és H225M típusú forgószárnyasok – korszerű üzemeltetéséhez – számolt be róla a Honvedelem.hu oldal.

A kormánybiztost és a Magyar Honvédség parancsnokát az MH 86. Szolnok Helikopter Bázison dr. Koller József dandártábornok, az alakulat parancsnoka fogadta. Vezetésével járták be a helikopterbázis új infrastrukturális beruházásait.

Az idei év beszerzéseiről tájékozódott Szolnokon Maróth Gáspár, védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos, valamint Korom Ferenc vezérezredes, a Magyar Honvédség parancsnoka Szolnokon. Fotó: Honvedelem.hu

A látogatás legfőbb célja az volt, hogy Maróth Gáspár és Korom Ferenc vezérezredes a helyszínen tájékozódhassanak a 2020-ra tervezett beszerzések jelenlegi állapotáról, valamint a szolnoki alakulat szükséges képességének meglétéről. Megtekintették a felújított hangárépületet és azokat a sátrakat is, amelyek ideiglenes fedett tárolást biztosítanak a bázis már megérkezett és még beszerzésre váró haditechnikai eszközei részére. Mindezen túlmenően szó esett azokról a további fejlesztésekről is, amelyek a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program keretében még szükségesek a 21. századi technikai eszközök – például az Airbus H145M és H225M típusú forgószárnyasok – korszerű üzemeltetéséhez.

PestiSracok facebook image

Forrás: Honvedelem.hu/Fotók: Honvedelem.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!