Pesti Srácok

A koronavírus miatt elhalasztják a Tranzitot, a nyár legizmosabb közéleti fesztiválját

A koronavírus miatt elhalasztják a Tranzitot, a nyár legizmosabb közéleti fesztiválját

Elhalasztják a Tranzit Közéleti Évadnyitó rendezvényt, mert a szervezők között kedden koronavírussal fertőzöttet találtak – tájékoztatta a Kommentár Alapítvány a sajtót. A világra nyitott, konzervatív identitású fiatalok számára szervezett, jó hangulatáról közismert rendezvényen pénteken Orbán Viktor miniszterelnök mondott volna beszédet, míg a többi napra különleges vitákat szerveztek a rendezők, többek között Szijjártó Péter és Mesterházy Attila, Novák Katalin és Ujhelyi István, Dömötör Csaba és a momentumos Hajnal Miklós, illetve Gulyás Gergely és Tóth Bertalan között, s pódiumbeszélgetésen vett volna részt Rogán Antal, Kocsis Máté, Varga Judit, Schmidt Mária és sok más közéleti személyiség. A szekcióvitákban, illetve a kérdezők között a PestiSrácok.hu és a PestiTV több arca is fellépett volna.

A rendezők szerdai közleménye szerint a résztvevők és a meghívottak egészségét szem előtt tartva azt tartják felelősségteljes döntésnek, hogy elhalasszák a tihanyi rendezvényt. Mint kiemelték, az új időpontról a későbbiekben adnak tájékoztatást.

Egy évvel ezelőtt a szintén nagyon izmos tihanyi Tranzitról az évtizedes múlta visszatekintő fesztiválsorozat megálmodója és "lelke", Gyürk András, a Fidesz kampányfőnöke, EP-képviselő beszélt a PestiSrácok.hu-nak. Akkor azt írtuk:

PestiSracok facebook image

A teljes interjú ITT olvasható el.

A vezető képen Szijjártó Péter tart előadást a tavaly augusztusi Tranziton. Fotó: Tranzit

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!