Pesti Srácok

Az megvan, hogy négyharmados többséget vizionál magának az ellenzék 2022-ben?

Az megvan, hogy négyharmados többséget vizionál magának az ellenzék 2022-ben?

Ígérgetésből nincs hiány, ebben tényleg tehetségesnek bizonyulnak az ellenzéki pártok. A Jobbiknak köszönhetően néhány napja már kaphattunk ízelítőt abból az önbizalommal fűszerezett mámorral töltött kehelyből, amit Orbán Viktor legyőzőjére, a Közös Ellenzéki Miniszterjelöltre emeltek magasba, ma azonban ismét belekóstolhattunk a varázsitalba, amit Orbán Viktor megbuktatására kotyvasztanak a balliberális varázskonyha fortyogó üstjében. Ennek viszonylag egyszerű a receptje: a Jobbiktól a DK-ig az összes ellenzéki párt önkéntes összeolvadásával főnek a levükben, hogy aztán 2022-ben kívánatos fogásként tálalják magukat a választóknak. A tét óriási, de még ez sem gátolja meg őket abban, hogy merjenek nagyot álmodni. A parlamenti küszöböt éppencsak megugrani képes manópárt, a Párbeszéd azonban hihetetlen elszántsággal készül átvenni a hatalmat és az ország irányítását Szabó Tímea és Tordai Bence vezényletével.

Ünnepélyesen jelentették be az ellenzéki pártok, hogy ők bizony már most megkezdik a felkészülést a 2022-es országgyűlési választásokra. Az első találkozón a DK, a Jobbik, az LMP, az MSZP, a Momentum és a Párbeszéd elnökei arról beszéltek, hogy a 106 egyéni választókerületben egy jelöltet állítanak a hatalom jelöltjével szemben, és győzelem esetén a közösen elfogadott program és elvek alapján együtt kívánnak kormányozni Magyarország érdekében. Az egyébként már most jól látszik, mindez mennyire remek ötlet és milyen működőképes – gondoljunk csak Gödre, ahol bebizonyosodott, micsoda fantasztikus eredményeket tudnak így felmutatni. Ja, nem.

A pártelnökök egyébként abban is megállapodtak, hogy az ország érdekében (melyik ország vajon? – a szerk.) közös programot alkotnak, és az egyéni képviselőjelöltek kiválasztásánál a tárgyalásos út mellett az előválasztás intézményét is legitim eszköznek tekintik. Az ellenzéki pártok vezetői döntöttek arról is, hogy a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 6. számú választókerületben az időközi országgyűlési választáson a jobbikos Bíró László személyében közös összellenzéki jelöltet állítanak.

Viszonylag izgalmas végiggondolni, hogy az ellenzéki pártok mára olyan kicsi támogatással bírnak, hogy belátták: egymás nélkül esélyük sem lehet hatalomra jutni. A közvéleménykutatási adatokat látva pedig már az is aggályosnak tűnhet számukra, hogy egyáltalán képesek lennének-e önálló frakció alakítására a parlamentben... Mindezek ismeretében pedig érthető, mennyire feszült figyelemmel várjuk, hogy megnevezzék azt az ellenzéki szuperterminátort, akit Orbán Viktor kihívójaként indít majd a Nagy Közös Ellenzéki Olvasztótengely...

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!