Pesti Srácok

Családi okokra hivatkozva távozik a Fehér Házból Kellyanne Conway belpolitikai tanácsadó

Családi okokra hivatkozva távozik a Fehér Házból Kellyanne Conway belpolitikai tanácsadó

Távozik a Fehér Házból augusztus végén Kellyanne Conway belpolitikai tanácsadó – ezt ő maga jelentette be vasárnap este a Twitteren közzétett közleményében.

Conway családi okokra hivatkozott, jelezve, hogy a családjának – férjének és négy gyermeküknek – szeretné szentelni az idejét.

– hangsúlyozta Conway. Közölte azt is, hogy jogász férje, George Conway szintén változtat eddigi munkáján. Nem részletezte azonban, hogy a férje mivel fog foglalkozni, csupán annyit jelzett, hogy nem lesz jelen sem a Twitteren, sem a Lincoln Project nevű, Trump-ellenes csoportban, amely tagjaként többször is publikált az amerikai elnököt élesen bíráló cikket.

PestiSracok facebook image

– írta közleményében Kellyanne Conway. A tanácsadó – aki közvélemény-kutató és politikai stratéga – hangsúlyozta, hogy a döntést teljes mértékben ő hozta. A Conway-házaspár egyik, általános iskolás lánya az utóbbi időben a Twitteren hívta fel magára a figyelmet. Vasárnap azt írta a mikroblogban, hogy elege lett a közösségi médiából, és egy időre szünetelteti.

– írta a Twitteren. A most 53 éves Kellyanne Conway 2016 elején még Ted Cruz, texasi republikánus szenátort támogatta, de később a Trump-kampány egyik vezető menedzsere lett, a Fehér Házban tanácsadóként pedig, elemzők szerint, az egyik leghatékonyabb munkatárs volt.

Forrás: MTI; kiemelt kép: MTI/EPA/UPI pool/Kevin Dietsch

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!