Pesti Srácok

Kiszivárgott felvétel: George Floyd zavartan őrjöngött, miközben a rendőrök igazoltatni akarták

A Daily Mail brit bulvárlap hozta nyilvánosságra a fekete férfi letartóztatásáról készült felvételeket.

A lap birtokába jutott több testkamerás felvétel is, melyek rögzítették, hogyan zajlott az intézkedés után meghalt férfi letartóztatása. A rendőri intézkedésben négy rendőr vett részt, mindannyiukon volt kamera, most Thomas Lane és Alex Kueng felvételeit hozták nyilvánosságra. Floyd nyakára nem ők térdeltek rá, hanem Derek Chauvin nevű kollégájuk. A videókon az látszik, hogy - miután egy közeli kisbolt alkalmazottja kihívta a rendőröket, hogy Floyd szerinte hamis pénzzel fizetett - az autóban ülő fekete férfihez bekopog Lane, majd egy pisztolyt tart a férfi felé. Floyd az első pillanattól kezdve zavart, könyörögni kezd, hogy ne lőjék le, sírni kezd, nehéz rávenni az együttműködésre, nem, vagy csak sokadszori felszólításra teszi azt, amire felszólítják.

A zavartan és furcsán viselkedő fekete férfit csak nagy nehézségek árán tudták megbilincselni, az egyik rendőr megkérdezte Floyd ismerőseit, hogy a férfi részeg-e, mire azt a választ kapták, hogy egyszer már meglőtték, és mentálisan amúgy is gondjai vannak, retteg a rendőröktől. Ezután Floydot elviszik egy rendőrautóhoz, megpróbálják benyomni a hátsó ülésre, ekkor dulakodásszerű birkózás kezdődik, Floyd azt mondja, hogy klausztrofóbiás, majd a rendőrautóból valahogy kimászik a másik oldalon – már ekkor is azt mondja, hogy nem kap levegőt – és ekkor térdelnek rá a nyakára.

Forrás: Daily Mail, Index

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!