Pesti Srácok

Tizenöttel emelkedett keddre a koronavírussal fertőzöttek száma Magyarországon

Tizenöttel emelkedett keddre a koronavírussal fertőzöttek száma Magyarországon

Tizenöttel, 4746-ra emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon, újabb elhunyt nincs – közölte a koronavirus.gov.hu kedden. A kormányzati portálon azt írták: a koronavírus-fertőzés miatt elhunytak száma változatlanul hatszázöt, 3527-en pedig már meggyógyultak, az aktív fertőzöttek száma hatszáztizennégy, utóbbiak harminc, az elhunytak hatvan, a gyógyultak negyvennégy százaléka budapesti. Kórházban hatvankét koronavírusos beteget ápolnak, közülük öten vannak lélegeztetőgépen.

A koronavirus.gov.hu adatai szerint 7492-en vannak hatósági házi karanténban, a mintavételek száma 363 459. A szakemberek kiemelték: a járvány továbbra is jelen van, és több országban erősen terjed, ezért a járványügyi készültség továbbra is érvényben van. Emlékeztettek arra, hogy a további szigorítások elkerülésére vezették be a beutazási korlátozásokat. A sárga és piros besorolású országokból hazatérőknek, valamint mindazoknak, akiknek a járványügyi kontaktkutatás következtében elrendelik, hatósági házi karanténban kell maradniuk. Az operatív törzs a karantén betartásának fokozott ellenőrzésére kérte a rendőrséget. Ha valaki az országba visszatérve mentesülni szeretne a karantén alól, ezt negatív PCR-teszt esetén teheti meg, amelyet a saját költségén kell elvégeztetnie. Az oldal térképe alapján eddig Budapesten (2100) és Pest megyében (706) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Fejér (382), Komárom-Esztergom (315), Zala (265), Csongrád-Csanád (153), Borsod-Abaúj-Zemplén (145), Veszprém (122) és Győr-Moson-Sopron megye (104), a sor végén Békés és Tolna megye áll (18-18).

Forrás: MTI/koronavirus.gov.hu, Fotó: MTI/Balogh Zoltán

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!