Pesti Srácok

A hiteltörlesztési moratórium legfontosabb kérdéseit válaszolta meg Dömötör Csaba (Videóval)

A hiteltörlesztési moratórium legfontosabb kérdéseit válaszolta meg Dömötör Csaba (Videóval)
Budapest, 2020. július 21. Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára a nemzeti konzultációról tartott sajtótájékoztatóján Budapesten 2020. július 20-án. MTI/Illyés Tibor

A hiteltörlesztési moratóriummal kapcsolatban felmerülő kérdésekre adott választ a kormány hivatalos Facebook- oldalára feltöltött videójában Dömötör Csaba. A parlamenti államtitkár három fontos kérdésre adott választ, kijelentve: a törlesztési moratórium már eddig is 1 millió embernek nyújtott érdemi segítséget, és további segítséget ígért a bajbajutottaknak.

A három leggyakrabban felmerülő kérdést válaszolta meg Dömötör Csaba a kormány Facebook-oldalán közzétett videóban. A parlamenti államtitkár szerint a legfontosabb kérdések:

  • Mely hitelekre vonatkozik a moratórium meghosszabbítása?
  • Be kell-e menni a bankba az igényléshez?
  • Hogyan vonatkozik a gyermeket nevelő családokra?

Dömötör a videóban kifejti: a moratórium minden március 18-a előtt felvett hitelre vonatkozik, magánszemélyeknek pedig az igényléshez, vagy meghosszabbításhoz be sem kell menniük a bankfiókokba. A parlamenti államtitkár elmondta: a hiteltörlesztési moratórium már eddig is 1 millió embernek nyújtott érdemi segítséget, és további segítséget ígért a bajbajutottaknak.

PestiSracok facebook image

Forrás: Facebook; Fotó: MTI/Illyés Tibor

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!