Pesti Srácok

Az LMP az egyéni választókerületekben is előválasztást tartana

Az LMP az egyéni választókerületekben is előválasztást tartana

Az önkormányzati osztozkodásban alaposan elnyomott LMP az összes egyéni választókerületben előválasztással döntené el, hogy az egyes ellenzéki pártok jelöltjei közül ki állhasson ki a Fidesz jelöltjével szemben. Az önálló akaratérvényesítésben igencsak gyengén teljesítő pártnak így vélhetően valamivel több lehetősége lenne arra, hogy egyáltalán jelöltet állítson a 2022-es országgyűlési választásokon. A párt társelnökei szombati sajtótájékoztatójukon elmondták: az LMP célja, hogy az ellenzéki pártokkal közösen győzze le a jelenlegi kormányt a 2022-es országgyűlési választáson.

Schmuck Erzsébet az LMP országos politikai tanácsának döntéséről beszámolva hangsúlyozta: alapfeltételnek tartják, hogy az ellenzék minden egyéni választókerületben egy jelöltet állítson a kormányoldallal szemben, az ő személyükről pedig – a miniszterelnök-jelölthöz hasonlóan – előválasztásnak kell döntenie.

– tette hozzá. Schmuck Erzsébet rendkívül fontosnak nevezte, hogy a közös ellenzéki kormányprogramnak olyan fenntartható Magyarország kialakítása legyen a célja, ahol elsőbbséget élvez a szociális és ökológiai válság kezelése, a klímaváltozás megfékezése. Megjegyezte: az LMP kormányra kerülése esetén felfüggesztené a paksi atomerőmű bővítését.

PestiSracok facebook image

Kanász-Nagy Máté azt hangsúlyozta: az ellenzéknek kormányra kerülése esetén nem szabad elvenni a határon túli magyarok választójogát. Vélhetően nem segíti ugyanakkor a DK-val való összefogást, hogy Kanász-Nagy szerint az LMP nem támogatja az "Európai Egyesült Államok" koncepcióját, mivel úgy gondolják, hogy egyértelműen a centrumországok diadalmaskodnának a periférián lévő tagok, így Magyarország kárára.

Forrás: MTI; Fotó: Horváth Péter Gyula/PS

Ajánljuk még

Varga Judit a PS-nek: bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak (Videó)

Exkluzív 2023 november 16.
Európa nyugati fele a progresszív, nyitott határokat hirdető bevándorláspolitikának köszönhetően a 25. órába lépett. Most már a valóság ott üvölt és dörömböl minden választópolgár ajtaján, fogalmazott lapunknak adott interjújában Varga Judit. Az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnöke kiemelte, egyértelmű ok-okozati összefüggés áll fenn a nyugati modern antiszemitizmus megjelenése és az illegális bevándorlás között. Hozzátette, néhány évvel ezelőtt nagyon hevesen támadták Magyarországot azért, mert itt állítólag antiszemitizmus van, holott ez a legbiztonságosabb hely zsidó honfitársaink számára ma Európában. Varga Judit úgy fogalmazott a migránsok kötelező elosztása kapcsán, amennyiben Magyarország pert veszítene ebben az ügyeben, akkor kényszerítő bírságot rónának ki hazánkra, mintegy 16 ezer eurót naponta. Persze a 22 ezer eurón felül, amit a be nem fogadott migránsokért kellene fizetni fejenként. A bizottsági elnök az EP-választással kapcsolatban úgy fogalmazott, készül a feladatra, a Fidesz hivatalos EP-listája majd január/február környékén lesz hivatalos. Varga Judit kiemelte, egyre kellemetlenebb az Európai Bizottság számára is, hogy a még mindig a maradéktalanul teljesített magyar igazságügyi reformokat bírálják. Úgy fogalmazott, bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak ezekben az ügyekben. Részletek a videóban.