Pesti Srácok

Egyre szigorúbb járványügyi intézkedéseket hoznak Európa-szerte, a spanyoloknál karantén várható

Egyre szigorúbb járványügyi intézkedéseket hoznak Európa-szerte, a spanyoloknál karantén várható

Spanyolország egyes körzeteiben korlátozzák a szabad mozgást, Csehországban már a kétezret is meghaladta a napi új fertőzöttek száma, Nagy-Britanniában pedig a jelentkezők nagy száma korlátozza a vírustesztek igénybevehetőségét – írja az atv.hu.

Kígyózik a sor Nagy-Britanniában, ahol tesztelésre várnak az emberek. Bár a mintavételi kapacitást bővítették, egyelőre a laboratóriumok képtelenek lépést tartani az egyre több vizsgálati anyaggal, ezért csak a legsúlyosabb eseteket tesztelik.

– mondja egy helyi lakos.

PestiSracok facebook image

Görögországban ideiglenesen öt iskolát zártak be, mindössze három nappal a megnyitásuk után, Leszbosz szigetén pedig szeptember 21-éig minden oktatási intézményt zárva tartanak.

Izraelben szintén felfüggesztették a tanítást, az ország holnaptól három hétre ismét leáll. A kormány szerint ez az egyetlen megoldás a második hullám féken tartására. A vesztegzár beárnyékolja a pénteken kezdődő zsidó újévet is. Az imahelyeket bezárták, a családokat pedig arra kérték, hogy otthon töltsék az ünnepeket, a Siratófalnál pedig fertőtlenítettek és kordonokat helyeztek el.

Spanyolország Madrid régiójában péntektől karanténintézkedések várhatók. Az országban jelentett aktív esetek harmada itt található.

– fogalmazott a madridi egészségügyi regionális vezető.

A járványhelyzet Franciaországban is romlik. Ebben az idősotthonban rendszeres fertőtlenítés és távolságtartás mellett zenével és tánccal próbálják szórakoztatni a bent lakókat, akikhez fodrászok is érkeztek.

A WHO közölte: az Európában regisztrált esetszámok meghaladják a márciusi tetőzést. Az elmúlt két hétben a kontinens országainak több, mint felében tíz százalékkal nőtt a fertőzöttek száma.

Forrás: atv.hu; Fotó: MTI/EPA/Friedemann Vogel

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!