Pesti Srácok

Meghalt három beteg, ötszáztízzel emelkedett az új fertőzöttek száma Magyarországon

Meghalt három beteg, ötszáztízzel emelkedett az új fertőzöttek száma Magyarországon

Meghalt három krónikus beteg és ötszáztízzel emelkedett az új koronavírus-fertőzöttek száma – közölte a koronavirus.gov.hu szombaton.

A kormányzati portálon azt írták: 7892-re nőtt a Magyarországon eddig azonosított fertőzöttek száma, az elhunytaké hatszázhuszonnégyre emelkedett. Az aktív fertőzöttek száma 3316, 3952-en gyógyultak meg a betegségből. Az aktív fertőzöttek negyvenhárom, az elhunytak ötvenkilenc, a gyógyultak negyvenkét százaléka budapesti. Kórházban százharminckilenc koronavírusos beteget ápolnak, közülük kilencen vannak lélegeztetőgépen. Hatósági házi karanténban 16 438-an vannak, a mintavételek száma elérte a 460 235-öt.

Az adatokból látszik – írta a koronavirus.gov.hu –, hogy a fertőzöttek száma ismét emelkedik, ezért nagyon fontos továbbra is a fegyelmezettség, a beutazási korlátozások és az általános higiénés szabályok betartása. Jelezték, hogy a kormány a pénteki ülésén ismét értékelte a járványügyi helyzetet. A közösségi terjedés megfékezése érdekében továbbra is kerülni kell azokat a helyeket, ahol zárt térben sokan vannak, tartani kell a szociális távolságot, szükséges a gyakori és alapos kézmosás, a maszkviselés az üzletekben és a tömegközlekedési eszközökön – hívták fel a figyelmet a szakemberek. A hatósági házi karantént szigorúan be kell tartani, és akinek tünetei vannak, az ne menjen közösségbe, hanem maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát – tették hozzá.

Az oldal térképe alapján eddig Budapesten (3471) és Pest megyében (1147) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Fejér (498), Komárom-Esztergom (358), Zala (315) és Hajdú-Bihar (282). A fertőzésben legkevésbé érintett megye Békés (34).

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI/koronavirus.gov.hu; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!