Pesti Srácok

Orbán: Meggyőződésem, hogy Trump fog nyerni novemberben

Orbán: Meggyőződésem, hogy Trump fog nyerni novemberben

Meggyőződésem, hogy Donald Trump fogja megnyerni a november 3-i amerikai elnökválasztást – mondta a magyar kormányfő a Reuters brit hírügynökségnek adott pénteki interjújában.

A világpolitikáról szólva Orbán Viktor meggyőződésének adott hangot, hogy Donald Trump fogja megnyerni a november harmadikai amerikai elnökválasztást.

– büszkélkedett. A demokrata párti Joe Biden győzelme esetére azt jósolta, hogy „akkor valószínűleg alacsonyabb lesz a nyitottság, a szívélyesség, a kölcsönös segítség szintje”. Kiemelte, hogy Trump győzelme esetén az Európai Uniónak normalizálnia kell a kereskedelmi kapcsolatait az Egyesült Államokkal, illetve rendeznie kell az amerikai csapatok hosszú távú európai állomásozásának kérdését.

A Reuters-interjúban a magyar kormányfő annak a véleményének is hangot adott, hogy a szankciós politika nem célravezető Oroszországgal szemben.

– mutatott rá, sürgetve az erősebb európai hadsereg létrehozását. Arra a kérdésre, hogy szükség lenne-e újabb szankciók kivetésére Moszkvára Alekszej Navalnij orosz ellenzéki politikus gyanítható megmérgezése miatt, Orbán Viktor úgy válaszolt, hogy nem érzi ennek szükségességét, de ha az unió felveti a lehetőséget, fontolóra vesszük. Arra is figyelmeztetett, hogy az EU-nak nem szabad kényszerítenie Ciprust a belarusz vezetőkkel szembeni szankciók kivetésére, amelyet eddig a szigetország megvétózott. Fehéroroszországgal kapcsolatban pedig hangsúlyozta: nem szabad ugyanazt a hibát elkövetni, mint Ukrajna esetében.

Forrás: MTI

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.