Pesti Srácok

Országgyűlés – Orbán: Járványhelyzetben erkölcstelen és káros a kormány ellen folytatott harc (Videó!)

A forró ősz után forró, a 2022-es parlamenti választásokig tartó forró időszak következhet – erre utal Orbán Viktor hétfőn, a Magyar Nemzetben megjelent írásán kívül az Országgyűlés őszi ülésszakának ugyancsak hétfői kezdetén tapasztalható hangulat is. A parlamenti munka újabb fejezetét a miniszterelnök nyitotta meg napirend előtti felszólalásával, amelyben összegezte a koronavírus-járvány miatt megtett intézkedéseket, azok gazdasági, társadalmi hatásait, felvázolta a kór második hullámának kezelésére kidolgozott stratégiát, és előrejelzést adott annak várható hatásairól is. A kormányfő arra kérte az ellenzéket, hogy segítsék a kabinet munkáját, ne akarjanak minden egyes járványtani kérdésből politikai tőkét kovácsolni, de a kérés süket fülekre talált: Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke ezúttal is spirituális énjét csillogtatta meg, és egyebek mellett a Bibliában nem található bibliai idézetekkel szórakoztatta az erre fogékonyakat. Jakab Péter Jobbik-elnök ultimátumot adott volna a kormánynak, ha pimaszságáért Kövér László házelnök nem vette volna el tőle a szót. Schmuck Erzsébet azt vonta kétségbe, hogy a magyarok túlélik a mostani válságot, mire Orbán Viktor azt válaszolta neki, ezért üdvös mindannyiunk számára, hogy az ellenzék ellenzékben van. A parlament hétfői ülésnapján a PestiSrácok.hu-nak interjút adott Hollik István: a Fidesz kommunikációs igazgatója az ellenzék viselkedéséről és a kormány feladatairól is beszélt stábunknak.

A videót készítette: Tihanyi Rita és Csibra Tibor. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!