Pesti Srácok

Tömeges leépítés a fővárosi fürdőkben, a balliberális vezetés a pandémiára fogja

Tömeges leépítés a fővárosi fürdőkben, a balliberális vezetés a pandémiára fogja

Tömeges leépítésbe kezdett a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. – írja a Magyar Nemzet, hozzátéve: ugyan a főváros által kinevezett új cégvezetés a pandémia miatt visszaesett forgalommal indokolta közel száz munkatárs elbocsátását, egy egykori dolgozó szerint ideológiai alapú tisztogatás zajlik, a takarítói szintig bezárólag.

A portál felidézi: korábbi sajtóhírek szerint kilencven embert terveztek elküldeni a fővárosi önkormányzat tulajdonában lévő fürdővállalattól, a koronavírus-járvány miatt drasztikusan visszaesett forgalomra hivatkozva. Az elbocsátottaknak a városvezetéssel együttműködve segítenek új munkahelyet találni – ígérte Szűts Ildikó, a cég vezérigazgatója, ám ezt több elküldött dolgozó is cáfolta. A Magyar Nemzet úgy tudja, jellemzően az utolsó pillanatokig titkolózott a cégvezetés az elbocsátásról, a dolgozókat egy nappal a felmondás előtt értesítették. Ráadásul a vezetőség korábbi ígérete szerint az érintettek novemberben kapják meg a kilépési papírjaikat, ehelyett a dolgozókat jellemzően harminc napra felmentették a munkavégzés alól, így csak távolléti díjat kapnak, ami jóval kevesebb, mint a fizetésük lenne.

– írja a portál, hozzátéve: a Szűts Ildikó-féle vezetést szintén erősen jellemzi, hogy tavasszal mindenféle engedély nélkül bontottak el védett műemlékkabinokat a Széchenyi fürdőben.

PestiSracok facebook image

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!