Pesti Srácok

Az MSZP törvénymódosítással mentené meg a Klubrádiót

Az MSZP törvénymódosítással mentené meg a Klubrádiót

Tóth Bertalan, az MSZP elnöke javaslatot adott be a parlamentben a médiatörvény módosítására vonatkozóan. Úgy tűnik, a javaslat egyfajta mentőöv volna a Klubrádió számára, bár ez nincs konkrétan nevesítve a beadványban, de annak értelme jelen helyzetben éppen ennek az adónak kedvezne leginkább.

A Klubrádió frekvenciaengedélye jövő februárban lejár, és az NMHH úgy döntött, hogy új pályázatot ír ki – ez azt jelenti, hogy az adó nem kérheti a frekvencia 7 éves használatának meghosszabbítását, hanem pályáznia kell. Ilyen meghosszabbítást a törvény szerint egy alkalommal kérhetnek a rádiók, de a Klubrádiót kizárták, mert néhány alkalommal kisebb szabálysértéseket követett el korábban.

A médiatörvény most azt mondja, hogy aki már kapott egyszer már hosszabbítást, az ideiglenesen használhatja a frekvenciát annak lejárta után is, egészen addig, amíg nincs jogerős döntés a frekvenciára kiírt pályázat eredményéről. A Tóth által benyújtott módosító ezt a lehetőséget megadná annak a rádiónak is, amelyik nem a második ciklusát tölti az adott frekvencián, hanem csak az elsőt – éppen, mint a Klubrádió. A technikainak tetsző változtatás aktualitását az adhatja, hogy ha a törvényjavaslat átmenne, akkor a Klubrádiónak akkor sem kellene elhallgatnia február közepén, ha nem nyerné meg a pályázatot az NMHH-nál, hanem legalább addig húzhatná még, amíg jogerősen a hatóság mást nem hoz ki győztesen.

Forrás: 444.hu; Fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!