Pesti Srácok

Böröcz László: A baloldali önkormányzatok nem segítik, hanem terhelik a lakosokat, vállalkozásokat

Böröcz László: A baloldali önkormányzatok nem segítik, hanem terhelik a lakosokat, vállalkozásokat

Böröcz László, a Fidesz frakcióvezető-helyettese csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatóján hasonlította össze a kormány és az ellenzéki pártok vezette önkormányzatok járványkezelési módszereit.

– fogalmazott Böröcz László.

PestiSracok facebook image

tette hozzá a kormánypárti politikus. Böröcz László hangsúlyozta: amíg a kormány gazdaságvédelmi intézkedésekkel, adócsökkentésekkel segít, addig a Karácsony Gergely által vezetett fővárosi önkormányzat a Budapesten működő vállalkozások megadóztatását készíti elő.

Arról is beszélt, hogy miközben a fővárosi vendéglátóhelyek a túlélésért küzdenek, aközben V. Naszályi Márta (Párbeszéd), az I. kerület polgármestere egyes esetekben háromszorosára emeli a vendéglátóhelyek teraszai után fizetendő közterület-használati díjakat. A Fidesz frakcióvezető-helyettese rámutatott: ezzel szemben a fideszes vezetésű V. kerületi önkormányzat ugyanezeket a közterület-használati díjakat a felére csökkentette a helyi vállalkozások segítése érdekében. A "baloldali sarcpolitika" további példájaként említette, hogy a DK-s Niedermüller Péter vezette Erzsébetvárosban az építményadót emelték meg, Kispesten pedig Gajda Péter MSZP-s polgármester a piaci árusokat sarcolja.

jegyezte meg Böröcz László, úgy fogalmazva: ezeken a településeken egymást érik a megszorítások, az adóemelések, a lakbér- és bérletidíj-emelések, sőt, van, ahol a temetkezési és közlekedési díjakat emelték; fizetést csökkentenek vagy egyenesen elbocsátják a dolgozókat, a családokat pedig bölcsődei gondozási díj befizetésével terhelik. Összegzése szerint a baloldal nemcsak a parlamentben nem segíti a járvány elleni védekezést, hanem azokon a településeken, ahol ők vannak hatalmon, még tovább növelik a lakosok és a vállalkozások terheit.

Arra a felvetésre, hogy Szabó Tímea (Párbeszéd) visszavonta azt a javaslatát, amely szerint a nyugdíjasoknak gyakorlatilag megtiltanák a fővárosi közlekedési eszközök használatát, a politikus úgy reagált: megdöbbentő, amit a Párbeszéd művel, de komolytalanná is teszi egyben a pártot.

– mondta.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Kovács Attila

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!