Pesti Srácok

Ezrek tüntettek Bulgáriában a kormány ellen

Ezrek tüntettek Bulgáriában a kormány ellen

Bulgáriában három hónapja kormányellenes tüntetések zajlanak. Szombaton ismét ezrek vonultak az utcákra a bolgár fővárosban, Szófiában szombaton este a kormány lemondását követelve. A tüntetők azt skandálták, hogy „Mondjatok le!” és „Maffia!”.

A tiltakozó akciók résztvevői, a baloldali államfő és az ellenzéki szocialista párt is Bojko Boriszov jobbközép kormányának lemondását követelik korrupciós vádak, a maffiáéhoz hasonló működés, valamint az oligarcháktól való függése címén. A kormányellenes megmozdulások már többször sebesülésekkel és őrizetbe vételekkel járó összecsapásokba fordultak a rendvédelmi szervek tagjaival.

A 61 éves Boriszov kisebb megszakítással 2009 óta van hatalomban, és a harmadik mandátuma jövő márciusban jár le. A kormányfő kizárta idő előtti lemondását.

Az Európai Bizottság szerdán aggodalmát fejezte ki a bolgár igazságszolgáltatás helyzete, a korrupcióellenes harcban elért eredmények hiánya és a független bolgár sajtó elleni fenyegetések miatt. Az APA hírügynökség a tüntetésekről beszámolva azt írta, hogy Bulgária az Európai Unió legszegényebb és a leginkább korruptnak minősített tagállama, az ország gazdaságának nagy részét egy maréknyi oligarcha ellenőrzi.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.