Pesti Srácok

Öngyilkos merényletet követtek el egy forgalmas étteremben Szomáliában

Öngyilkos merényletet követtek el egy forgalmas étteremben Szomáliában

Legalább heten meghaltak, amikor a szomáliai főváros, Mogadishu egyik népszerű éttermében egy öngyilkos merénylő robbanószerkezetet hozott működésbe pénteken. A helyi rendőrség jelentése szerint tíz további ember megsérült. A halottak száma emelkedhet, mivel több sebesült állapota válságos.

Az étteremben, amelyben a merénylet történt, fagylaltot is mérnek, valamint süteményeket is árulnak. A vendéglátóhely egy forgalmas, a város repülőterére vezető út mentén fekszik. A szomáliai kormány elítélte a civilek ellen elkövetett támadást. Az al-Shabaab iszlamista szervezet a rádióállomásának adásában vállalta a felelősséget a terrorcselekményért. Közleményében azt állította, hogy a robbantás áldozatai köztisztviselők. A rendőrség ugyanakkor arról számolt be, hogy a halottak között számos éttermi dolgozó is volt.

Az al-Kaida nemzetközi terrorszervezetnek 2012-ben hűséget fogadó al-Shabaab nevű szomáliai dzsihadista szervezet gyakran követ el merényleteket Mogadishuban és az ország más pontjain. Célja, hogy kiűzze az Afrikai Unió békefenntartóit az államból, megdöntse a Nyugat támogatását élvező mogadishui kormányt, és radikális értelmezésen alapuló iszlám törvénykezést vezessen be Szomáliában.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Szaid Juszuf Varszame

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.