Pesti Srácok

Macron a tünetek ellenére jól van, de "kicsit lelassulva" dolgozik

null

A koronavírussal előző nap diagnosztizált Emmanuel Macron pénteken jelezte, hogy jól van, továbbra is "intézi az ország ügyeit", de a tünetek miatt "kissé lassabb" tempóban. A francia elnök egyben arra kérte a franciákat, hogy legyenek elővigyázatosak, mert a járvány ismét erősödik.

A mobiltelefonjával rögzített és a közösségi oldalakra feltöltött háromperces felvételen a köztársasági elnök elmondta, hogy ugyanolyan tünetei vannak, mint csütörtökön: fáradtság, fejfájás és száraz köhögés. Megígérte, hogy mindennap be fog számolni a betegsége alakulásáról.

– mondta a francia elnök, példaként említve az egészségügyi krízist és a Brexitet.

PestiSracok facebook image

– mondta Emmanuel Macron, aki csütörtök este elhagyta a párizsi Élysée-palotát, és a fővároshoz közeli Versailles-ba, a La Lanterne hivatalos elnöki rezidenciára ment, ahol "elkülönülve dolgozik", legalább karácsonyig. Felesége, Brigitte Macron, akinek negatív lett a koronavírus-tesztje, az Élysée-palotában maradt.

– ismerte el a francia elnök. Emmanuel Macronnál csütörtökre virradó éjjel jelentkeztek először a SARS-CoV-2 koronavírus okozta betegség, a Covid-19 tünetei, néhány órával azután, hogy az elnöki hivatalban a kormánytöbbség vezetőit munkavacsorán látta vendégül. Az asztal körül a kormány által ajánlott hat főnél többen foglaltak helyet, és a megbeszélés az éjszakai kijárási tilalom este 8 órai életbe lépése után ért véget, amit bírált az ellenzék. A vacsoravendégek közül eddig senki nem jelezte, hogy elkapta a vírust. Az elnök megerősítette, hogy a hivatala minden olyan kontaktszemélyt felhívott csütörtökön, akivel a tünetek megjelenése előtti 48 órában találkozott; mindenki karanténba vonult és mindenkit tesztelnek. Arra is emlékeztetett, hogy a napi esetszám ismét emelkedésnek indult Franciaországban, csütörtökön meghaladta a 18 ezret. A pozitív tesztek aránya viszont tovább csökkent, 6,1 százalékra, és a kórházban ápolt súlyos betegek száma is napról napra csökken; jelenleg 2800-an vannak intenzív osztályon.

– hangsúlyozta Emmanuel Macron.

– ígérte meg. Kormányzati források szerint Emmanuel Macron feltehetően az európai állam- és kormányfők csütörtöki és pénteki brüsszeli csúcstalálkozóján fertőződött meg, ahol mintegy húsz órát töltött tárgyalásokkal, beleértve az éjszakát is.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/AP/AFP/Ludovic Marin

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.