Pesti Srácok

Horvátországi földrengés - Lakókonténereket és építőanyagot visz a Katolikus Karitász Sziszekre

Horvátországi földrengés - Lakókonténereket és építőanyagot visz a Katolikus Karitász Sziszekre

Lakókonténereket és építőanyagot visz a Katolikus Karitász a földrengés sújtotta közép-horvátországi Sziszekre.

A segélyszervezetnek az MTI-hez kedden eljuttatott közleménye szerint a tízmillió forint értékű segélyszállítmány két lakókonténerből és 46 tonna vakolóhabarcsból áll, amely a családok otthonainak újjáépítését segíti majd. A közleményben idézték Zagyva Richárdot, a Katolikus Karitász országos igazgatóhelyettesét, aki a szervezet sajtótájékoztatóján elmondta, hogy napi kapcsolatban vannak a sziszeki karitász munkatársaival. Zagyva szólt arról is, hogy a földrengésben megsérült házak újjáépítése több hónapig tart, mert az utórengések nehezítik a munkát. A családoknak ezért ideiglenes lakhatást kell biztosítani. A felajánlott két lakókonténer fűthető, van bennük vizesblokk és konyha.

– tette hozzá az országos igazgatóhelyettes. A Katolikus Karitász 1356-os adományvonalán hívásonként 500 Ft-tal, a karitasz.hu oldalon online lehet támogatni a horvátországi földrengés károsultjait. December 28-án és 29-én két erősebb - 5,2-es, illetve 6,3-es erősségű - földrengés rázta meg Közép-Horvátországot. A Petrinja és Sziszek közelében történt földmozgásoknak hét halálos áldozata és 28 sérültje van, az utórengések folyamatosak.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; kiemelt kép: MTI/EPA/Antonio Bat

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!