Pesti Srácok

Kocsis Máté beolvasott az ellenzéknek: "Baloldali “stratégia”, emberek halálát várva. És még ezek akarnak vizsgálóbizottságot..."

Kocsis Máté beolvasott az ellenzéknek: "Baloldali “stratégia”, emberek halálát várva. És még ezek akarnak vizsgálóbizottságot..."

Korózs Lajos leváltása az egészségügyi bizottság éléről, a járvány elleni védekezésben résztvevők pocskondiázásának befejezése, valamint egy Gyurcsányék által kezdeményezett vizsgálóbizottság felállítása a vakcinabeszerzésen megbukott unióban – ezt a három dolgot emelte ki feltételként a Fidesz frakcióvezetője mai Facebook-bejegyzésében. Kocsis Máté a baloldal által kezdeményezett járványügyekkel foglalkozó három parlamenti vizsgálóbizottság felállításával kapcsolatban fejtette ki véleményét a közösségi portálon.

A Gyurcsány-koalíció járványügyben nem egy, hanem mindjárt három parlamenti vizsgálóbizottság létrehozását kezdeményezi – minderről Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője írt közösségi oldalán. A politikus szerint ez egy álságos húzás tőlük annak fényében, hogy közel egy éve folyamatosan támadják a kormány járványügyi intézkedéseit, sértegetik az egészségügyben dolgozókat, nem szavazták meg a szükséges döntéseket, kamuvideót készítettek annak érdekében, hogy félelmet és bizonytalanságot keltsenek. Ezért három feltételhez köti a bizottság felállítását:

  • Hozzák meg a döntést a kamuvideót készítő Korózs Lajos leváltásáról az egészségügyi bizottság élén.
  • Fejezzék be az egészségügyi dolgozók és a járványügyi hatóságok elleni támadásokat, lejáratásokat, sértegetéseket.
  • Mivel a vakcinabeszerzés megbukott az unióban, Gyurcsányék ott kezdeményezzék a vizsgálóbizottság felállítását.

Kocsis Máté úgy fogalmazott: ezek azok a problémák, amiket ki kell vizsgálni.

PestiSracok facebook image

A kormánypárti politikus felidézte azt is, hogy a baloldal vezető tanácsadója, Krekó Péter egy interjúban nemrégiben azt mondta: "támadni kell a járvány elleni intézkedéseket, mert ha sok fertőzött és halott lesz idén is, akkor abból politikai előnyük lehet 2022-ben".

Kocsis Máté végül azt is mondta: "ez a baloldali “stratégia”, emberek halálát várva. És még ezek akarnak vizsgálóbizottságot...

Forrás: Facebook; Kép: MTI/Kovács Tamás

Ajánljuk még

Varga Judit a PS-nek: bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak (Videó)

Exkluzív 2023 november 16.
Európa nyugati fele a progresszív, nyitott határokat hirdető bevándorláspolitikának köszönhetően a 25. órába lépett. Most már a valóság ott üvölt és dörömböl minden választópolgár ajtaján, fogalmazott lapunknak adott interjújában Varga Judit. Az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnöke kiemelte, egyértelmű ok-okozati összefüggés áll fenn a nyugati modern antiszemitizmus megjelenése és az illegális bevándorlás között. Hozzátette, néhány évvel ezelőtt nagyon hevesen támadták Magyarországot azért, mert itt állítólag antiszemitizmus van, holott ez a legbiztonságosabb hely zsidó honfitársaink számára ma Európában. Varga Judit úgy fogalmazott a migránsok kötelező elosztása kapcsán, amennyiben Magyarország pert veszítene ebben az ügyeben, akkor kényszerítő bírságot rónának ki hazánkra, mintegy 16 ezer eurót naponta. Persze a 22 ezer eurón felül, amit a be nem fogadott migránsokért kellene fizetni fejenként. A bizottsági elnök az EP-választással kapcsolatban úgy fogalmazott, készül a feladatra, a Fidesz hivatalos EP-listája majd január/február környékén lesz hivatalos. Varga Judit kiemelte, egyre kellemetlenebb az Európai Bizottság számára is, hogy a még mindig a maradéktalanul teljesített magyar igazságügyi reformokat bírálják. Úgy fogalmazott, bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak ezekben az ügyekben. Részletek a videóban.