Pesti Srácok

Novák Katalin: újabb szintre lépett az otthonteremtés

Novák Katalin: újabb szintre lépett az otthonteremtés

Novák Katalin a Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsorában beszélt a kormány újabb családsegítő intézkedéseiről. A családokért felelős tárca nélküli miniszter szerint újabb szintre lépett a családtámogatás és az otthonteremtés a januártól bevezetett intézkedésekkel, amelyeknek köszönhetően az új otthont keresők mellett azok is segítséget kapnak, akik nem szeretnének költözni.

Novák Katalin emlékeztetett: januártól az új építésű ingatlanok értékesítési áfája 27 százalékról 5 százalékra csökkent, azok, akik családi otthonteremtési kedvezménnyel (csok) vásárolnak ingatlant, az 5 százalékos áfát is visszaigényelhetik, a csokkal vásárolt új vagy használt ingatlanok pedig illetékmentesek. Emellett igényelhető a csok többgenerációs otthonok létrehozására, és otthonfelújítási támogatást vehetnek igénybe a legalább egy gyermeket nevelők.

– emelte ki a miniszter. Hangsúlyozta azt is, hogy az otthonteremtési program a családok segítése mellett a gazdaság fellendítéséhez is hozzájárul.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá. Novák Katalin beszélt arról is, hogy 2011-ben 1,23 volt a termékenységi ráta; jelenleg ez az adat 1,56, ami szerinte nagyon jelentős emelkedés.

– fűzte hozzá. Úgy fogalmazott: sok helyen nem kapják meg a fiatalok azt a támogatást, amellyel családot alapíthatnának, de a magyar kormány igyekszik minden segítséget megadni azoknak, akik gyermeket szeretnének.

– mondta. Novák Katalin kitért arra is: a koronavírus-járvány okozta helyzetben Magyarországon nagyobb a békesség, mint sok más országban. A miniszter szerint ez azért van, mert a magyarok jellemzően családközpontúak, és a nehéz helyzet ellenére is jónak tartják, hogy a családjukkal lehetnek.

Forrás: MTI; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!