Pesti Srácok

Schiffer András: a Fidesz fel tudott építeni egy hőstörténetet

Schiffer András: a Fidesz fel tudott építeni egy hőstörténetet

Schiffer Andrással a Hetek készített interjút, amelyben a volt képviselő beszélt a kultúrharcról, a magyar vétóról és arról is, hogy a 2022-es választás után derülhet ki, hogy az elõrelátó kommunisták által felépített és nyugati segítséggel azóta is tovább élő gazdasági-titkosszolgálati mélyállam és a szuverenista kormány harca hogyan is áll.

– mondta Schiffer András a Heteknek. Szerinte azonban a háború nem dőlt el, mert a kommunista rendszer utolsó évtizedében kiépített „megalvadt struktúrák” tovább élnek.

PestiSracok facebook image

– véli a volt parlamenti képviselő, aki szerint, ha nem is voltak előre elkészített forgatókönyvek, de a hálózatok, az apparátusok szintjén már a hetvenes-nyolcvanas évek fordulóján lehettek olyanok, akik komolyan kalkuláltak azzal, hogy a szocialista világrend össze fog dőlni.

– idézte az ATV Schiffer Andrást, aki szerint ilyen vezető volt Pozsgay Imre, Horváth István belügyminiszter és Aczél György. Schiffer azt állítja, hogy „számukra egy olyan váltás tűnt megfelelőnek, amely kereteiben demokratikus és jogállami, geopolitikai szempontból pedig a keleti helyett nyugati irányultságú, de ennek a nyugati kapcsolat rendszernek a kulcspozícióit is ők felügyelik”. A 2022-es választásokkal kapcsolatban Schiffer úgy véli, hogy az egész ellenzék már másfél éve „hozzádékásodott” a DK-hoz, nem is nagyon lehet megkülönböztetni az ellenzéki pártok platformját.

– mondta. Schiffer szerint a Fidesz a brüsszeli vétóvitát is tudatosan a belpolitikai célokhoz torzította:

A teljes cikk a Hetek ünnepi lapszámában olvasható.

Forrás: ATV; Fotó: MTI/Kovács Tamás

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!