Pesti Srácok

A láthatatlan korlátozásokat is kiiktathatja a lengyel "szabadságtörvény"

A láthatatlan korlátozásokat is kiiktathatja a lengyel "szabadságtörvény"
Már nem a szovjet néphadsereg a baloldal legütőképesebb ereje (forrás: digitalinformationworld.com)

Lengyelország új "szabadságtörvénye" felülírna minden korlátozást, amikkel a közösségi médiaszolgáltatók a felhasználókat sújthatják. A cél az, hogy úgy szabályozzák az algoritmusokat, hogy azok ne tudjanak egyes nézeteket vagy legális tevékenységeket elnyomni. A törvény az úgynevezett láthatatlan korlátozásokat is megszüntetheti.

– hangsúlyozta Sebastian Kaleta lengyel igazságügyi miniszter-helyettes interjújában. A miniszter elmondta, hogy a lengyel "szabadságtörvény", vagyis a közösségi médiumok cenzúráját megállító jogszabály előírná, hogy ezentúl egy szolgáltató sem törölhetne olyan tartalmakat, amik nem ütköznek törvénybe.Továbbá biztosítja a lengyel állampolgárok jogát, hogy fellebbezzenek az esetleges tartalomtörlésekkel szemben, ha az általuk megosztott tartalmak törvényesek, de azokat mégis tiltották. Kaleta arra is rámutatott a Breitbartnak, hogy bizonyos esetekben a közösségi oldalak láthatatlan korlátozásokat, úgynevezett "shadowban"-eket szabnak ki felhasználókra vagy tartalmaikra. Az ilyen korlátozások lényege, hogy nem tiltják le a felhasználókat, még tartalmaikat sem törlik, hanem az oldal algoritmusa egyszerűen megnehezíti azok elérését anélkül, hogy a felhasználó erről tudna.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott Kaleta, hozzátéve:

Forrás: V4 Agency/Breitbart; Fotó: digitalinformationworld.com

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!