Pesti Srácok

Hollik: a baloldal ugyanúgy csődbe vinné az országot, ahogy korábban

Hollik: a baloldal ugyanúgy csődbe vinné az országot, ahogy korábban

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint a baloldal válságkezelés helyett csak nagyobb bajt csinált, és ha kormányoznának, ugyanúgy csődbe vinnék az országot, ahogy korábban. Hollik István csütörtöki videoüzenetében kifejtette, hogy Orbán Viktor miniszterelnök gazdasági évadnyitóján egyértelműsítette közös célunkat: azt szeretnénk, hogy Magyarország az európai gazdaság újraindításának győztese legyen. Ehhez az is kellett, hogy eddig jól védekezzünk – tette hozzá.

Hollik István hangsúlyozta: megőrizték a munkahelyeket, a munkanélküliség pedig az Európai Unióban a harmadik legalacsonyabb szinten áll. Hitelmoratóriumot vezettek be, ami ötvenezer kis- és közepes vállalkozásnak és több, mint egymillió háztartásnak segített, és összességében 3000 milliárd forint maradt így a magyar családoknál és vállalkozásoknál. Emlékeztetett: a leginkább érintett ágazatokban átvállalták a bérek felét és elengedték a szociális hozzájárulási adót, felére csökkentették az iparűzési adót. A beruházástámogatással kétszáznyolcvanezer munkahelyet mentettek meg és több tízezret hoztak létre – közölte. Hollik István arról is beszélt, hogy a baloldal végig támadta a védekezést és elégedetlenkedett. Úgy fogalmazott: azt hiszik, elfelejtettük, hogy amikor ők kormányoztak, hogyan is kezelték a válságot. Azt mondta: a baloldal a kormányzása idején megemelte az adókat, elvett egyhavi nyugdíjat és egyhavi bért a közalkalmazottaktól, megszüntette az otthonteremtési programokat, az államcsőd szélére lökte az országot, és a Nemzetközi Valutaalap pórázát is a nyakunkba varrták. Úgy látja, a helyzet egyértelmű: a válságban a baloldal nem segített a vállalkozásokon, cserbenhagyta a magyar embereket és válságkezelés címszó alatt csak nagyobb bajt csinált az országban.

– vélekedett.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!