Pesti Srácok

Kivágták az erdőt a Karácsony Gergelyékhez tartozó természetvédelmi területen

Kivágták az erdőt a Karácsony Gergelyékhez tartozó természetvédelmi területen

Nem sikerült megvédenie a Karácsony Gergely vezette baloldali városvezetésnek a saját kezelése alá tartozó természetvédelmi területet, a Turjánost a XV. kerületben. Az önmagát zöldként aposztrofáló városvezetésnek nehezen kiismerhető a koncepciója a külvárosi területeken található zöldfelületekkel kapcsolatban, és ennek elborzasztó példája az, ami a Turjánossal történik, ahol az erdő nagy részét kivágták – olvasható a Magyar Nemzet cikkében.

A fővárosi közgyűlés a 25/2013. (IV.18.) Főv. Kgy. rendelet módosításával július 1-jével védetté nyilvánította a Szilas-tavat, mely egy kis tavacska a Szilas-patak és az M3 találkozásánál, melynek védetté nyilvánításig még neve sem volt. Ezt követően gyakorlatilag az erdő nagy részét kivágták, ami azért is különös, mert az erdősáv a Turjános természetvédelmi területhez tartozik. A területet mostanra szinte teljesen letarolták arra hivatkozva, hogy a területen halott fák voltak csupán. A lap idézi a holtfákra vonatkozó természetvédelmi rendelkezéseket is, aminek fényében a hasonló tarvágás teljesen szakszerűtlennek tűnik.

– idézi a lap a holtfára vonatkozó természetvédelmi leírást.

PestiSracok facebook image

A Magyar Nemzet cikkében rámutatott, hogy a magát zöld szemléletűnek nevező budapesti kormányzat, melynek vezetője a Párbeszéd politikusaként maga is a környezetvédelem ügyének elkötelezettje nem rendelkezik átfogó környezetvédelmi koncepcióval, ennek eredménye a Szilas-patak mentén végbement pusztítás is.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: Magyar Nemzet-képernyőfelvétel

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!