Pesti Srácok

Mianmari puccs – A puccsista kormány a Twitter és az Instagram blokkolására adott utasítást

Mianmari puccs – A puccsista kormány a Twitter és az Instagram blokkolására adott utasítást

Az internetes és mobilszolgáltatók utasítást kaptak a mianmari puccsista kormánytól, hogy blokkolják a hozzáférést a Twitterhez és az Instagramhoz "további rendelkezésig" – tudatta pénteki közleményében a norvég Telenor csoport.

A Twitter-használók előzőleg jelezték, hogy a szolgáltatásban komoly fennakadások vannak, a kapcsolat folyton megszakadt. A Twitter ugyanakkor nem reagált rögtön, a mianmari kormány utasításáról később tett bejelentést a Telenor. Ennek előzményeként csütörtökön a hadsereg átmenetileg felfüggesztette a Facebook működését az országban.Ez az intézkedés összefüggésben állt azzal, hogy a héten ezen a közösségi oldalon kezdtek szerveződni a puccs elleni tiltakozások, és "polgári engedetlenségre" buzdító csoportok alakultak. Ezután azonban lakosok ezrei regisztráltak Mianmarból a Twitterre. A mikroblog-oldalon sokan bírálják a hadsereget, és békés tüntetéseket szorgalmaznak annak kiharcolására, hogy tartsák tiszteletben a tavaly novemberi választás eredményét, amely szerint toronymagasan nyert a hatalomból katonai államcsínnyel eltávolított Aung Szan Szú Kjí pártja, a Nemzeti Liga a Demokráciáért (NLD).

A polgári engedetlenség keretében a korábbi fővárosban, Rangunban pénteken – az orvosok korábbi megmozdulásai után – több száz egyetemi tanár és diák vonult az utcákra, hogy tiltakozzon a katonai puccs ellen. Az új fővárosban, Najpjidóban több minisztérium alkalmazottai szintén sztrájkba léptek. Hétfő óta Rangun lakói dudálással és fémedények csapkodásával igyekeznek az utcákon hangot adni a katonai puccs elleni tiltakozásuknak.

Forrás: MTI; Kiemelt kép: MTI/EPA/Lynn Bo Bo

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.