Pesti Srácok

Továbbra is árad a Tisza Kisköre alatt

Továbbra is árad a Tisza Kisköre alatt

A Tiszán levonuló árhullám jelenleg Kisköre térségében tetőzik, Szolnokon várhatóan szerdán éri el a mostani árhullám a legmagasabb vízszintet – közölte a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig) hétfőn a honlapján. A tájékoztatás szerint az elmúlt huszonnégy órában folytatódott az árhullámok levonulása a Tiszán és mellékfolyóin. A Tisza Tiszafürednél péntek és vasárnap között tetőzött 692 centiméteres vízállással, az árhullám jelenleg Tiszaderzs és Tiszaszőlős között van.

A Kötivizig vasárnap délután – a tiszafüredi tetőzést követően – mérsékelte a másodfokú árvízvédelmi készültséget a Tisza-tó mentén. Továbbra is fennáll a másodfokú készültség a Tiszán nyolcvankét és fél kilométeres védvonalszakaszon Kiskörétől Dobáig (jobb part) illetve Fegyvernekig (bal part). Változatlanul elsőfokú a készültség a Tiszán Dobától (Fegyvernektől) Csongrádig, a Hármas-Körös jobb partján Mezőtúrtól a torkolatig, valamint a Zagyva visszaduzzasztással érintett szakaszán, együttesen 322,5 kilométeren. A Tisza vízállása a Doba alatti szakaszon is eléri a másodfokú védelmi szintet délután, ezt követően a folyó ezen szakaszán is elrendelik a másodfokú készültség Tiszaugig.

Az igazgatóság valamennyi belvizes szakaszán készültség van érvényben. Másodfokon folyik a belvízmentesítés a karcagi, a kisújszállási, a jászberényi, a mezőtúri, a tiszakécskei és a kiskörei szakaszokon, míg elsőfokú a készültség a kunhegyesi, a jászkiséri, a törökszentmiklósi és a cibakházi, valamint a ceglédi belvízvédelmi szakaszokon. A hétfő reggeli összesítés szerint az elöntés nagysága alig változott, jelenleg közel tizenháromezer hektárt borít víz.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!