Pesti Srácok

A Political Capital egyik alapítója elismerte: jó döntést hozott Orbán Viktor, amikor keleti vakcinát vásárolt

A Political Capital egyik alapítója elismerte: jó döntést hozott Orbán Viktor, amikor keleti vakcinát vásárolt
Somogyi Zoltán, a Political Capital egykori vezetője, az MDF egykori kampányfőnöke és a politikafüggetlen NBH fő tanácsadója (kép: Híradó.hu)

Meglepő beismerést olvashattak a Political Capital egyik alapítójának a követői a Facebookon. Somogyi Zoltán ugyanis megkövette magát a korábbi kijelentéseiért és most már belátja, hogy Orbán Viktor jó döntést hozott, amikor nem várt tovább az Európai Unióra és vásárolt a keleti vakcinákból. Természetesen a nagy kommentháború elkezdődött a bejegyzés alatt: volt, aki örült Somogyi megtérésének, de sokan teljesen kiakadtak az elemző „megtérésén”.

– kezdi megosztó posztját a kormánypártisággal véletlenül sem vádolható Political Capital elemzője, majd így folytatja:

PestiSracok facebook image

Nem várt fordulat ez Somogyi Zoltántól, aki előszeretettel kritizálja a kormányt és annak döntéseit, most mégis belátta: nem kell mindig a kákán is a csomót keresni. Követőtáborát azonban sikerült felpaprikáznia a kormányt dicsőitő szavaival. Volt, aki áprilisi tréfának gondolta Somogyi gondolatait, de olyan is volt, aki az elemzőhöz hasonlóan belátta, hogy ebben a helyzetben nem lehetett mást tenni, mások pedig arról számoltak be, hogy beadatták a kínai oltást, annak ellenére, hogy nem feltétlenül ezt szerették volna, de ez legalább volt.

Forrás: facebook; Fotó: hirado.hu

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Volt egyszer egy magyar maffiaháború - Húsz éve végezték ki Portik riválisát, Seres Zoltánt

Az alvilág titkai 2019 április 13.
Húsz évvel ezelőtt, 1999. április 12-én Tahitótfaluban, a nyílt utcán, az autójában gyilkolták meg az éjszakai életben korábban „Igazságosnak” nevezett Seres Zoltán vállalkozót. A motoros merénylők nemcsak vele, hanem olasz üzlettársával, Sforza Nazzarenoval is végeztek, aki néhány órával később, a kórházban hunyt el. A gyilkosok a fegyvert eldobták, majd elhajtottak a helyszínről. A kocsi az AK-47-es gépkarabélyból leadott, legalább 15-20 lövés után az egyik családi ház falába csapódott, és a támadást csak a hátsó ülésen ülő, majd sokkot kapó tolmács élte túl.