Pesti Srácok

Az oroszok bekeményítettek: ha a Twitter nem távolítja el a gyermekpornográfiát, akkor blokkolják az oldalt

Az oroszok bekeményítettek: ha a Twitter nem távolítja el a gyermekpornográfiát, akkor blokkolják az oldalt

Az orosz tömegtájékoztatási és távközlési hatóság (Roszkomnadzor), ultimátumot adott a Twitter számára: ha egy hónapon belül nem tiltják az oldalra felkerülő veszélyes tartalmakat, például az öngyilkosságra buzdító, valamint gyerekpornográfiát tartalmazó és a kábítószerek fogyasztásához tanácsokat adó bejegyzéseket, úgy blokkolni fogják a mikroblog-szolgáltatót az országban.

A hatóság már szerdától lelassította a Twitteren a fotók és videók forgalmát, arra hivatkozva, hogy az amerikai a közösségi mikroblog-szolgáltató 2017 óta nem teljesíti az arra vonatkozó kérését, hogy távolítsa el az öngyilkosságra buzdító, valamint gyerekpornográfiát tartalmazó és a kábítószerek fogyasztásához tanácsokat adó tartalmakat. A Roszkomnadzor 3168 bejegyzés ellen emelt kifogást. Vagyim Szubbotyin, a Roszkomnadzor helyettes vezetője a TASZSZ hírügynökségek kedden kijelentette, hogy a hatóság fellépése a szolgáltató magatartásától függ majd. Kilátásba helyezte a Twitterhez való oroszországi hozzáférés teljes blokkolását, ha közösségi médium nem távolítja el az orosz törvényekbe ütköző tartalmakat. Az orosz törvényhozásban korábban felmerült, hogy a forgalomlassítás következő célpontja a Facebook lehet. A Twitter elleni fellépése során az orosz hatóság nem tett említést arról, hogy a mikroblog-szolgáltató, valamint több más amerikai és egyéb online vállalat ellen Moszkvában bírálatok hangzottak el amiatt, hogy január végén és február elején helyt adtak több olyan felszólításnak, amely az Alekszej Navalnij ellenzéki politikus letartóztatása, majd elítélése miatt meghirdetett, a hatóságok által nem engedélyezett tüntetésre mozgósított.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Sascha Steinbach

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Varga Judit a PS-nek: bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak (Videó)

Exkluzív 2023 november 16.
Európa nyugati fele a progresszív, nyitott határokat hirdető bevándorláspolitikának köszönhetően a 25. órába lépett. Most már a valóság ott üvölt és dörömböl minden választópolgár ajtaján, fogalmazott lapunknak adott interjújában Varga Judit. Az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnöke kiemelte, egyértelmű ok-okozati összefüggés áll fenn a nyugati modern antiszemitizmus megjelenése és az illegális bevándorlás között. Hozzátette, néhány évvel ezelőtt nagyon hevesen támadták Magyarországot azért, mert itt állítólag antiszemitizmus van, holott ez a legbiztonságosabb hely zsidó honfitársaink számára ma Európában. Varga Judit úgy fogalmazott a migránsok kötelező elosztása kapcsán, amennyiben Magyarország pert veszítene ebben az ügyeben, akkor kényszerítő bírságot rónának ki hazánkra, mintegy 16 ezer eurót naponta. Persze a 22 ezer eurón felül, amit a be nem fogadott migránsokért kellene fizetni fejenként. A bizottsági elnök az EP-választással kapcsolatban úgy fogalmazott, készül a feladatra, a Fidesz hivatalos EP-listája majd január/február környékén lesz hivatalos. Varga Judit kiemelte, egyre kellemetlenebb az Európai Bizottság számára is, hogy a még mindig a maradéktalanul teljesített magyar igazságügyi reformokat bírálják. Úgy fogalmazott, bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak ezekben az ügyekben. Részletek a videóban.