Pesti Srácok

Pásztor István: a XXI. században nem lehet politikai vezető, aki nem tudja kezelni a válsághelyzeteket

null

Az utóbbi egy év rámutatott arra, hogy a 21. században nem lehet politikai vezető, aki válsághelyzetet nem tud megoldani, aki képtelen a közösségét sújtó váratlan helyzetekkel megbirkózni - hangsúlyozta Pásztor István, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) elnöke hétfőn Szabadkán az 1848/1849-es forradalom és szabadságharc 173. évfordulója alkalmából szervezett ünnepségen.

A politikus emlékeztetett arra, hogy pontosan egy évvel ezelőtt hirdettek szükségállapotot Szerbiában, és ez az egy év sok felismerést hozott. Pásztor István köszönetet mondott a vajdasági magyaroknak a türelmükért, a kitartásukért, a segítőkészségükért, szabálykövető viselkedésükért, valamint azért, hogy pozitívan viszonyultak a koronavírus elleni védőoltáshoz.

- húzta alá a VMSZ elnöke. Pásztor István köszönetet mondott azért is, hogy a járványhelyzet ellenére a tavalyi választásokon a vajdasági magyarok olyan mértékben erősítették meg a magyar közösség jelenlétét szülőföldjén a politikai érdekképviselet által is, vagyis a VMSZ által, amire a rendszerváltás óta nem volt példa. A politikus arra is felhívta a figyelmet, hogy a magyarországi politikai életre ma ismét olyan erős egymásnak feszülések jellemzők, mint számos korábbi időszakban, például a rendszerváltás idején is.

PestiSracok facebook image

- emelte ki. Az ünnepről szólva Pásztor István azt mondta, az 1848/1849-es forradalom a reményt is jelentette, hogy megteremthető a modern Magyarország:

- zárta beszédét a politikus.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Molnár Edvárd

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.