Pesti Srácok

Gyors segítséget jelent a kisvállalkozásoknak a Magyar falu vállalkozás-újraindítási program

Gyors segítséget jelent a kisvállalkozásoknak a Magyar falu vállalkozás-újraindítási program

Gyors segítséget jelent az ötezer fő alatti kistelepüléseken működő mikrovállalkozásoknak a tavasszal induló Magyar falu vállalkozás-újraindítási program – jelentette ki az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára szerdán, a Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (HBKIK) webkonferenciáján.

– tette hozzá György László. Az államtitkár azt mondta, a vállalkozás-újraindítási programmal szeretnék megerősíteni a kistelepüléseken lévő munkahelyeket, hozzá kívánnak járulni a szolgáltatások minőségéhez, és új munkahelyeket is teremthetnek. A program részleteiről elmondta: a támogatás intenzitása legfeljebb 70 százalék, vagyis 100 forintonként maximum 70-et vállal át az állam a beruházás költségéből. A forrás egyebek mellett bérekre, technológiai korszerűsítésekre, ingatlanfejlesztésre, vállalkozásbővítésre és képzésekre is fordítható. A forráshoz azok juthatnak hozzá, akik legalább egy lezárt, teljes üzleti évvel rendelkeznek. A Magyar falu vállalkozás-újraindítási program indulásának pontos dátumát György László még nem tudta megmondani, de kérdésre válaszolva azt jelezte, hogy a pályázatokat 45-60 nap alatt minden esetben elbírálják majd. Ha sikeres lesz a program, a nyár folyamán újabbat indítanak – jegyezte meg.

PestiSracok facebook image

– összegezte a program üzenetét Pajna Zoltán (Fidesz-KDNP), a hajdú-bihari önkormányzat közgyűlésének elnöke, emlékeztetve a korábban meghirdetett Magyar falu program sikerére. A politikus szerint az előzetes felmérések alapján óriási érdeklődés várható a kistelepüléseken a vállalkozás-újraindítási program iránt. Miklóssy Ferenc, a térségi iparkamara elnöke a program széleskörű megismertetésére kérte az önkormányzatokat és a kamarai szervezeteket.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Rosta Tibor

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!