Pesti Srácok

Határozott nemet mondott a Szuperligára a Bayern München

Határozott nemet mondott a Szuperligára a Bayern München

Rövid közleményt adott ki kedden a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Bayern München, amelyben hivatalosan elhatárolódik az Európai Szuperligától. A bajor klub tagsága, és a szurkolói nevében is visszautasította a szereplést a tervezett sorozatban. A Bayern szolidáris a Bundesligával. Mindig nagy öröm volt és öröm számunkra, hogy a németeket képviselve játszhatunk a Bajnokok Ligájában. Mindannyian szívesen emlékszünk még mindig a 2020-as lisszaboni BL-győzelemre, egy ilyen boldog pillanatot soha nem felejtünk el. A Bayern számára a Bajnokok Ligája a világ legjobb klubversenye – jelentette ki az egykori legendás játékos, Karl-Heinz Rummenigge, aki jelenleg a Bayern Münchent működtető gazdasági társaság vezérigazgatója.

– fogalmazott a kedden kiadott közleményben Herbert Hainer, a bajor klub elnöke – írta az Index.

PestiSracok facebook image

– jelentette ki Karl-Heinz Rummenigge, a Bayern Münchent működtető gazdasági társaság vezérigazgatója.

Ismert, az Európai Szuperligát hétfőn hat angol, három olasz és három spanyol klub alapította meg. Az eredeti elképzelés szerint Németországból a Bayern Münchent és a Borussia Dortmundot, míg Franciaországból a Paris Saint-Germaint hívták meg az elitligába, de egyelőre mindhárom klub nemet mondott az invitálásra.

A The Guardian egy angol klub magas pozíciójú vezetőjére hivatkozva arról számol be, hogy a Chelsea és a Manchester City is újragondolja az indulást az Európai Szuperligában. Állítólag mindkét együttesnél a rájuk zúduló népharag, a rendkívül negatív fogadtatás, az UEFA által kilátásba helyezett szankciók és a lehetséges kormányzati beavatkozás miatt kezdtek el a kihátráláson gondolkozni.

Forrás, fotó: Index

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!