Pesti Srácok

Több mint nyolcszáz szegedi hallgató önkéntesként vett részt a harmadik hullám elleni védekezésben

Több mint nyolcszáz szegedi hallgató önkéntesként vett részt a harmadik hullám elleni védekezésben

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) több mint nyolcszáz hallgatója önkéntesként vett részt a koronavírus-járvány harmadik hulláma elleni védekezésben, munkájuk nélkülözhetetlennek és rendkívül sikeresnek bizonyult – tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága szerdán az MTI-t.

A közlemény szerint az elmúlt egy hónapban 355 szegedi hallgató segítette az Országos Mentőszolgálat munkáját, a klinikai ellátásban és az oltópontokon pedig csaknem 460-an önkénteskedtek. A hallgatók a Covid-osztályokon és intenzív osztályokon, valamint más klinikákon – ahonnan átvezényelték a járványügyi ellátás területére az egészségügyi dolgozókat – is besegítettek.

Az SZTE koronavírus-járvány elleni védekezésének fontos pillére, hogy nemcsak a harmadik hullám első szakaszában, hanem a 2021-es év kezdete óta is stabilan támaszkodhat a hallgatói segítségre. A szegedi egyetem 12 kara közül tízről jelentős számban, mintegy 620-an vállalnak rendszeresen munkát a klinikai központ Covid-ellátása különböző területein. 525-en az egészségtudományi karokról jelentkeztek, őket a járványhelyzet alakulása függvényében bármikor lehetett mozgósítani. A veszélyhelyzetre reagálva megmozdultak a nem egészségügyi képzést nyújtó karok hallgatói is. Az egyetemisták az oltópontokon leginkább a betegirányításban és a különböző adminisztrációs feladatokban – triázsolás, regisztrálás –, valamint a vakcina szállításában segítenek. Ezenkívül a tanulók továbbra is dolgoznak a mintavételeknél, valamint a Klinikai és Mikrobiológiai és Diagnosztikai Intézetben is.

Balogh Dénes, az SZTE Ápolásvezetési és Szakdolgozói Oktatási Igazgatás vezető főápolója, a klinikai önkéntes feladatszervezés főkoordinátora kiemelte, hogy a hallgatók munkája nélkülözhetetlen, emellett pedig rendkívül sikeres és értékes is. Elmondta, hogy a magas létszám, a kiváló teljesítmények és a munkaszervezés hatékonysága messze felülmúlja az előzetes várakozásokat.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Vajda János

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!