Pesti Srácok

Felavatták a Hableány áldozatainak emlékművét (Képgalériával)

Felavatták a Hableány áldozatainak emlékművét (Képgalériával)

A Hableány sétahajó tragédiájának második évfordulója alkalmából felavatták a baleset áldozatainak emlékművét hétfőn Budapesten, a szerencsétlenség helyszínén, a Margit híd pesti hídfőjénél. A megemlékezésen Csö Csong Mun, a Koreai Köztársaság külügyminiszter-helyettese köszönetet mondott a magyar kormánynak, a hatóságoknak, a magyar népnek, hogy mindent megtettek az áldozatok megmentése, felkutatása érdekében és hogy sokan imádkoztak az áldozatokért.

Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára beszédében úgy vélekedett, hogy a közös baj nemhogy nem törte meg, hanem tovább mélyítette, barátsággá érlelte a koreai és a magyar nép kapcsolatát. A Hableány sétahajó 2019. május 29-én süllyedt el Budapesten, a Margit híd közelében, miután összeütközött a Viking Sigyn szállodahajóval. A Hableányon harmincöten utaztak, harminchárom dél-koreai turista és a kéttagú magyar személyzet. Hét turistát sikerült kimenteni, huszonhét áldozat holttestét megtalálták, egy dél-koreai utast továbbra is eltűntként tartanak nyilván.

2021.05.31. Fotó: Horváth Péter Gyula
2021.05.31. Fotó: Horváth Péter Gyula
2021.05.31. Fotó: Horváth Péter Gyula
2021.05.31. Fotó: Horváth Péter Gyula
2021.05.31. Fotó: Horváth Péter Gyula
2021.05.31. Fotó: Horváth Péter Gyula
2021.05.31. Fotó: Horváth Péter Gyula
2021.05.31. Fotó: Horváth Péter Gyula
2021.05.31. Fotó: Horváth Péter Gyula
2021.05.31. Fotó: Horváth Péter Gyula
2021.05.31. Fotó: Horváth Péter Gyula
2021.05.31. Fotó: Horváth Péter Gyula
2021.05.31. Fotó: Horváth Péter Gyula
2021.05.31. Fotó: Horváth Péter Gyula
2021.05.31. Fotó: Horváth Péter Gyula

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!