Pesti Srácok

Gumibot és könnygáz – Így kergették el az embereket a teraszokról Franciaországban (Videó!)

Gumibot és könnygáz – Így kergették el az embereket a teraszokról Franciaországban (Videó!)

Könnygázzal és gumibottal kergették haza az embereket a francia rohamrendőrök a teraszokról – írja az Origo a Le Figaro értesülései alapján. Az esetről több felvétel is felkerült a Twitterre és más közösségimédia-platformokra.

Franciaországban a kevés oltóanyag miatt csak szerdán lehetett először kiülni a teraszokra. Az emberek nem akarták betartani az este kilenc órai kijárási tilalmat és maradtak, ami miatt tömegoszlatás következett.

https://twitter.com/SamuelNohra/status/1395111247226474499?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1395111247226474499%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.origo.hu%2Fnagyvilag%2F20210520-a-francia-rendorok-konygazzal-oszlattak-a-teraszozokat.html

https://twitter.com/Bleu_Gironde/status/1395101869333221378?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1395101869333221378%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.origo.hu%2Fnagyvilag%2F20210520-a-francia-rendorok-konygazzal-oszlattak-a-teraszozokat.html

https://twitter.com/RemyBuisine/status/1395096487894392832?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1395096487894392832%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.origo.hu%2Fnagyvilag%2F20210520-a-francia-rendorok-konygazzal-oszlattak-a-teraszozokat.html

Forrás: Origo; Fotó: Képernyőfotó

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!