Pesti Srácok

Történelmileg nem a böszmeség, hanem a nemzetpolitika diadalának napja lesz május 26-a

Történelmileg nem a böszmeség, hanem a nemzetpolitika diadalának napja lesz május 26-a

Bár egy ideig május 26-a az őszödi beszéd kiszivárgásának napjaként marad majd fenn a köztudatban, maradandó értéket azonban sokkal inkább képvisel jövőnk szempontjából az, hogy – talán szimbolikusan – éppen 11 éve ugyanezen a napon fogadták el az egyszerűsített honosításról szóló törvényt. A sors iróniája, hogy a 2004-ben még a kettős állampolgárság ellen huszonhárommillió románnal riogató Gyurcsány Ferenc politikai lendülete éppen ugyanezen a dátumon akadjon meg...

Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár szerdai Facebook-bejegyzésében hívta fel rá a figyelmet, hogy 2010. május 26-án az újonnan alakult Országgyűlés elsöprő többséggel, 98 százalékos támogatással fogadta el az állampolgársági törvény módosítását,

Mint kiemelte, az ünnepélyes alkalom az elmúlt évtized nemzetpolitikájának egyik legfontosabb mérföldköve.

PestiSracok facebook image

Talán szükségtelen is felidézni, de a hazugságbeszédjével lebukó Gyurcsány Ferenc a 2004. december 5-én tartott, kettős állampolgárságról szóló népszavazás előtt azzal riogatta a hazai közvéleményt, hogy huszonhárommillió román fogja elözönleni az országot. Hat évvel később a bukott miniszterelnök szavazata nélkül ugyan, de elsöprő többséggel állt az Országgyűlés a határon túli magyarság oldalára. A sors iróniája, hogy ugyanez a dátum, amely a nemzetpolitika felemelkedését hozta, Gyurcsány Ferenc számára politikai karrierje legkellemetlenebb napjával esik egybe.

Forrás: facebook.com; Vezetőkép: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!