Pesti Srácok

Varga Mihály: a munka tisztelete megkérdőjelezhetetlen

Varga Mihály: a munka tisztelete megkérdőjelezhetetlen

Május 1-je a munka ünnepe, mivel a munka tisztelete megkérdőjelezhetetlen – írta a pénzügyminiszter szombaton, a Facebookon közzétett bejegyzésében.

Varga Mihály hangsúlyozta, több magyar baloldali párt a feltétel, vagyis a munka nélküli alapjövedelem hamis ígéretével próbál évek óta politikai hasznot szerezni. Ennek lényege, hogy egy ország minden polgára jogosult lenne egy rendszeres pénzösszegre függetlenül életkorától, családi állapotától vagy munkaerőpiaci helyzetétől. Kiemelte, a baloldal ezen csodaszerrel kapcsolatban keveset beszél arról, hogy az állam az adók jelentős mértékű megemelésével, a családtámogatások visszaszorításával tudná előteremteni a munka nélküli jövedelemhez szükséges forrásokat.

– tette hozzá a tárcavezető. Varga Mihály szerint az igazságosság kérdését is felveti, hogy a jól hangzó ingyen pénzért, amelyet valaki alanyi jogon megkapna az államtól, valaki másnak meg kell dolgoznia.

PestiSracok facebook image

– tette fel a kérdést. A pénzügyminiszter szerint a feltétel nélküli alapjövedelem a "minden gondot megoldunk" hamis illúzióját kelti. Egy vonzó, az élet terheit a vállunkról lesöprő ajánlat, amely azonban felelőtlenül visszaél a kiszolgáltatott, nehéz körülmények között élő emberek helyzetével – fogalmazott Varga Mihály, hozzátéve, nem véletlen, hogy a nemzetközi próbálkozások eddig kivétel nélkül megbuktak: a finnek egy rövid kísérleti időszak után elvetették az ötletet, a svájciak pedig népszavazáson utasították el a lehetőséget.

– húzta alá a miniszter. Hangsúlyozta, a magyar gazdaság sikere, hogy 10 év alatt 3,7 millióról 4,5 millióra nőtt Magyarországon a munkából élők száma. Ezért folytatjuk a családok támogatására, a munkahelyek védelmére és újak teremtésére épülő gazdaságpolitikát – tette hozzá.

Forrás: MTI/Facebook; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!