Pesti Srácok

NATO-csúcs: a stratégia 2030 fő pontja a nemzeti ellenállóképesség erősítése

NATO-csúcs: a stratégia 2030 fő pontja a nemzeti ellenállóképesség erősítése

Egy stratégiai dokumentumot fogadunk el, stratégia 2030-ra. A dokumentum szerint - amivel Magyarország teljesen egyetért - az előttünk álló évtized az a járványok és a tömeges migráció korszaka lesz – jelentette be a kormányfő a közösségi oldalán közzé tett videóban. Orbán Viktor hozzátette: fel kell készíteni a tagállamokat és a NATO-t is arra, hogy ezekre a kihívásokra választ tudjon adni. A külgazdasági és külügyminiszter pedig arról számolt be, hogy a mi nemzetbiztonsági érdekünk azt diktálja, hogy kelet és nyugat között a lehető legkulturáltabb és a lehető legkonstruktívabb párbeszéd jöjjön létre.

A fő pontja a stratégiának a nemzeti ellenálló képesség megerősítése, erről fognak beszélni a találkozó résztvevői – jelentette be Orbán Viktor. A kormányfő úgy véli erről meg is egyeznek majd a tagállamok, ugyanakkor hozzátette: Magyarország egyébként ebben nagyon aktív, legyen szó a pandémia elleni küzdelemről vagy éppen a migrációval szembeni fellépésről.

– zárta gondolatát Orbán Viktor.

PestiSracok facebook image

A külgazdasági és külügyminiszter pedig arról beszélt, hogy nem szeretnének újabb hidegháborút, hiszen pontosan tudjuk kelet és nyugat konfliktusán, hogy Közép-Európa eddig mindig rajtavesztett. Szijjártó Péter kiemelte: a mi nemzetbiztonsági érdekünk azt diktálja, hogy kelet és nyugat között a lehető legkulturáltabb és a lehető legkonstruktívabb párbeszéd jöjjön létre.

Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!