Pesti Srácok

Visszaröpítené az országot az adóemelések korszakába a baloldal (videó)

Olyan módosító indítványokat nyújtott be a baloldal a jövő évi költségvetési törvényjavaslathoz, amelyek visszaröpítenék az országot a 2010 előtti felelőtlen költekezések és az adóemelések korszakába – írta keddi számában a Magyar Nemzet, felidézve Varga Mihály pénzügyminiszter közösségi oldalára feltöltött videóüzenetét.

Miközben a jövő évi büdzsét a kormány az újraindítás költségvetésének nevezte el, annak középpontjában a gazdasági növekedés, az adócsökkentés és a családok támogatása áll, a baloldali pártok elképzelései az elvonások növelését hoznák magukkal - áll a cikkben, amely szerint ha a módosító indítványok szabad utat kapnának, az 8800 milliárd forinttal borítaná fel az Országgyűlés előtt lévő tervezetet.

–hangsúlyozta Varga Mihály. .

PestiSracok facebook image

A miniszter szerint a Jobbik javaslatai háromszorosan költenék el a költségvetés rendkívüli tartalékát. Ez azt jelenti, hogy 145 milliárdról 530 milliárd forinttal nőnének csak ezek miatt a jövő évi kiadások. Az LMP frakciójának tagjai pedig nemcsak adóemeléssel, de újfajta adókkal is sújtanák a vállalkozásokat.

A feltétel nélküli alapjövedelem társadalmi szintű emberkísérlet volna

Varga Mihály felhívta a figyelmet arra is, hogy a Párbeszéd újra felvetette az alapjövedelem bevezetésének ötletét, amely a költségvetés kiadásait 1400 milliárd forinttal növelné. Utóbbival kapcsolatban a lap felidézte azt a korábbi írását, amely szerint

Csak korlátozott számú embercsoportot bevonó próbálkozások voltak Alaszkában, Finnországban vagy legutóbb Spanyolországban, és ezekből az derült ki, hogy az alapjövedelem nem ösztönözte arra az abban részesülőket, hogy magasabb jövedelemért többet dolgozzanak. Ráadásul ezt a pénzt máshonnan kell elvenni, adókat kellene emelni - írta a Magyar Nemzet.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Kovács Tamás

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!