Pesti Srácok

Karácsony Gergely megkerülte a demokráciát

Karácsony Gergely megkerülte a demokráciát

Bár június közepe óta már ülésezhetnek az önkormányzatok közgyűlései, képviselő-testületei, Karácsony Gergely eddig nem hívta össze a főváros közgyűlését, holott a legtöbb kerületben már tárgyaltak vagy a közeljövőben tárgyalnak a városatyák. Budapesti feladat pedig lenne bőven, a főpolgármester azonban mégis kivár. A Fidesz szerint Karácsony Gergely megkerülte a demokráciát, elárulta a budapestieket, a baloldalnak nem hiányzik az ülésezés – mutatott rá cikkében a Mandiner.

A portál ennek az okairól kérdezte a Városháza sajtóosztályát. Válaszukban azt írták: a Fővárosi Közgyűlés bizottságai ezekben a hetekben összesen öt alkalommal ülnek össze, amely üléseken közel 50 előterjesztésről hoztak, illetve hoznak érdemi döntést. A plenáris ülés összehívására akkor kerül sor, amikor „a Közgyűlés hatáskörébe tartozó ügyekben a döntéselőkészítés eljárása befejeződik”.

– fűzték hozzá további magyarázatként.

PestiSracok facebook image

– zárul a sajtóosztály levele.

Karácsony nem hívja össze a közgyűlést

A főváros honlapja szerint eddig ülésezett az Emberi Erőforrások, valamint a Klímavédelmi, Közlekedési és Városfejlesztési, továbbá a Tulajdonosi Bizottság. Ez utóbbi bizottságnak még lesz egy rendkívüli ülése is július 7-én, azaz szerdán. Egyedül az Emberi Erőforrások Bizottságának az üléséről van fenn jegyzőkönyv, amelyből kiderül, hogy az egyebeken kívül mindössze egy napirendi pontja volt: jóváhagyták a 2021. évi fővárosi közterületi futó sportesemények egységes naptártervének a módosítását. A jegyzőkönyvből kiderül az is, hogy Hassay Zsófia fideszes képviselő a bizottság ülésén is rákérdezett, miért nem lesz közgyűlés. Számadó Tamás főjegyző azt mondta: ez a főpolgármester döntése, a hivatal nem tud mást tenni, mint ezt elfogadni.

Közlekedési káosz, leselejtezett villamosok

A Fidesz budapesti frakciója „Karácsony-féle demokráciafelfogásról” beszél. Közleményük szerint zokon vették, hogy Karácsony Gergely nem hívta össze szerdára a Fővárosi Közgyűlés ülését, pedig szeptember óta ez lett volna az első alkalom, amikor megtárgyalhatták volna a Budapestet érintő ügyeket. A kormánypárt ugyanis úgy véli, nagyon sok megtárgyalandó ügy van. Kérdezték volna a főpolgármestert többek között a használt frankfurti villamosok utólagos klimatizálásának garanciájáról, a budapesti napi szintű közlekedési káoszról, a Blaha Lujza tér csökkentett tartalmú felújításának drágulásáról, a városi zöldfelületek állapotáról (a nem kis megütközést keltő méh- és juhlegelőkről), a metrószerelvények kampányban megígért klimatizálásáról vagy éppen annak elmaradásáról.

– írják.

– fogalmaz a Fidesz budapesti frakciója.

– állítják.

– véli a kormánypárt.

Forrás: Mandiner; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Eldorádóból Mexikóba – Ma negyven éve, hogy utoljára vb-re jutott a magyar válogatott

Exkluzív 2025 április 17.
Napra pontosan negyven éve annak, hogy a magyar labdarúgó-válogatott kijutott a mexikói világbajnokságra. Akkor még csak nem is sejthettük, hogy a következő négy évtized vb-mentes lesz számunkra. Ma, ennek ismeretében még inkább felértékelődik a negyven évvel ezelőtti fantasztikus vb-selejtezős menetelés, amelyre a koronát a Hanappi-stadionban tette fel Mezey György legénysége. A máig emlékezetes bécsi diadalt idézzük most fel az évforduló alkalmából.

Vérrel írt üzenet, fegyverarzenál, eltévedt lövedék – Fokozódik a feszültség a déli határnál

Exkluzív 2023 szeptember 5.
Tovább súlyosbodott a helyzet a déli határunk szerb oldalán azóta, hogy Az Akta bemutatta a terrorista embercsempész bandák táborait, akiknek az egymással folytatott háborúja a helyi magyarok életét veszélyezteti. Ahogy riportunkban bemutattuk, afgán és észak- afrikai terrorista csoportok tanyáznak a Szabadka környéki erdőkben, sorozatlövő, gránátvető fegyverekkel és gránátokkal ellátva, és most már naponta vannak tűzharcok, lőnek és robbantanak, gyakran a lakóházak közelében. Ezek a bandák szervezik a napi több száz, Zágrábból a Délvidékre érkező illegális migráns továbbjuttatását. Az elmúlt napokban fokozódott az amúgy is tarthatatlan helyzet. A lövöldözések maradványait, lőszerhüvelyeket néhány tíz méterre a határtól százával találni – már a határon lőnek, miközben 300–400 fős csoportok invázióját irányítják neki a kerítésnek. És már nem létráznak: végigvágják a kerítést, azon tuszkolják át az embereket az akciót fegyveresekkel fedező embercsempészek. A PestiSrácok.hu számos exkluzív felvételt kapott a terroristákról és a felkutatásukra irányuló akciókról. Megtaláltuk a TikTokon az embercsempész bandák egymásnak szóló hadüzeneteit, különböző üzenetekkel ellátott videóit. Ezek a felvételek is jól mutatják, hogy elit terrorista csoportok háborúja dúl az embercsempész piacért, illetve területekért. A BIRN balkáni oknyomozó portálnak pedig a csoportok vezetőit is sikerült beazonosítania, és belső informátoraik által a területfelosztási harcok eseményeit is feltérképezték. Hat hónapon át tartó kutató-elemző munkájukból az is kiderül, hogy a marokkói és afgán bandák háborújához főleg Koszovóból albán bűnözői körök biztosítják a fegyvereket, méghozzá igencsak borsos áron.

Visszatértek a migránsok és embercsempészek, újra háborús övezet lehet a déli határ

Exkluzív 2024 szeptember 22.
Négy-öt hónapig volt nyugalom a déli határon, miután a szerb kormány egy éve kivezényelte a különleges erőket, köztük a katonaságot, hogy kitakarítsák a Palics és Szabadka környéki erdőt. Embercsempészek és kiképzett tálib terrorista bandák egyaránt tanyáztak itt; felosztották egymás között a déli határ menti sávot. Az erdőkben irdatlan mennyiségű fegyver, gránátok, taposóaknák kerültek elő - melyeket mind ezek a terroristák és embercsempészek rejtettek el. Egy éve ropogtak a fegyverek, olykor már a lakott területeken is, most megint egyre feszültebb a helyzet. Az Akta stábja helyi segítőkkel járta körül az érintett területet, megmutatunk több olyan videófelvételt is, amelyek frissek, s amelyeket a migráns bűnözők töltöttek fel a világhálóra, egymásnak üzengetve. Azt mondják hetek kérdése, és megint háborús övezet lesz a határ szerb oldala.