Pesti Srácok

Külföldön már teljes gőzzel pörög a magyarellenes kampány: a Spiegel szerzője szerint meg kell vonni az uniós támogatásokat Magyarországtól

Külföldön már teljes gőzzel pörög a magyarellenes kampány: a Spiegel szerzője szerint meg kell vonni az uniós támogatásokat Magyarországtól

A Spiegel egyik szerzője ismét elszabadult, és arról értekezett, hogy Orbán „láncra verte” a sajtót, homoszexuálisokat „rágalmaz”, illetve uniós pénzből tette gazdaggá barátait és családtagjait – szúrta ki a Mandiner. Mint ismeretes, a héten Orbán Viktor egész oldalas hirdetést tett közzé a Bild című német lapban, amelyben kifejtette az Európai Unióval kapcsolatos nézeteit, vagyis hogy elutasítja az „európai birodalmat”, meg akarja védeni az „európai embereket” a migrációtól és a járványoktól, és semmire nem tartja az Európai Parlamentet.

Még mindig nem tud a liberális elit mit kezdeni a nemzeti érdekek menti magyar politikával, ezért minden felületen támadják Orbán Viktort és kormányát a nemzetközi sajtóban. Most például a Spiegel publicistája szabadult el, aki szerint a magyar miniszterelnök és elvtársai egyre gátlástalanabbul veszik semmibe az európai értékeket. A cikk szerzője kijelenti, hogy

A fő problémát abban látja a szerző, hogy az éles bírálatokat leszámítva Orbánnak eddig nem kellett más következményekkel számolnia azért, mert szerinte leépítette a jogállamiságot. Azok azonban, akik a demokrácia, a jogállamiság és a kisebbségek védelmét megsértik, nem részesülhetnek az EU előnyeiből, hiszen

PestiSracok facebook image

– véli Ralf Neukirch.

Ezek után a cikk a magyar belpolitikai viszonyokról ír, hiszen 2022-ben választások lesznek itthon, az írás szerint pedig az EU nem engedheti meg, hogy „egy Uniót aláásó uralkodó” az európai adófizetők pénzéből fizesse a kampányát. Ursula von der Leyen még nem hagyta jóvá az újjáépítési alapból Magyarországnak szánt támogatást. Az országnak még biztosítania kell az EU-t arról, hogy a pénz nem fog „Orbán cimboráinak” zsebében landolni – fogalmaz. Végül emlékeztet, hogy Von der Leyen szerdán azt mondta, hogy ősszel alkalmazni fogja a jogállamisági mechanizmust Magyarországgal szemben.

Forrás: Mandiner, Fotó: dw.com

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!