Pesti Srácok

Menczer Tamás: Liszt Ferencre váltunk!

Menczer Tamás: Liszt Ferencre váltunk!

Liszt Ferenc halálának százharmincötödik évfordulójára emlékezve a világ huszonnégy országában működő huszonhat magyar kulturális intézet a zeneszerző nevét veszi fel – jelentette be közösségi oldalán Menczer Tamás.

A világ huszonnégy országában működő magyar kulturális intézetek a járvány ellenére is sűrű évet zártak: közel kétezer programot valósítottak meg – természetesen a virtuális térben –, ezáltal több millió emberhez vitték közé nemzetünk kulturáját. Az intézetek most a százharmincöt évvel ezelőtt elhunyt zeneszerző, Liszt Ferenc nevét veszik fel, ezáltal állítva emléket a zongoraművésznek.

– közölte a névváltásról szóló, itt megtekinthető videobejegyzésében Menczer Tamás.

PestiSracok facebook image

Forrás: Facebook; Fotó: Képernyőfotó

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.