Pesti Srácok

Migránsellenes kampányt indított a spanyol jobboldal

Migránsellenes kampányt indított a spanyol jobboldal

A spanyol radikális jobboldali VOX párt a migránsok eltartásának a rendkívül magas állami költségét kifogásolta, összehasonlítva azt a nyugdíjak alacsony összegével. A spanyol baloldal feljelentette a pártot, de a madridi bíróság szerint nincs a kampányban semmi erőszakos; a VOX csak bemutatta a migráció nyilvánvaló problémáját – közölte az RTVE nevű spanyol hírtelevízió.

A májusban megtartott, madridi előrehozott választások előtt a radikális jobboldali párt egy idős nőt és egy bevándorló fiatalt ábrázoló plakáttal ragasztotta körbe a spanyol fővárost:

– olvasható a plakáton. A spanyol szocialisták feljelentést tettek a VOX ellen, ugyanis szerintük a plakátok félrevezetők, gyűlöletkeltők és a VOX rasszista kampányt folytat. A baloldal követelte a plakátok eltávolítását – ami nem történt meg a választás napjáig. A madridi tartományi bíróság most hozott ítéletet az ügyben és jóváhagyta a plakátot. Indoklásukban az áll: függetlenül attól, hogy a szövegezés helytálló-e vagy sem, a migráns fiatalok nyilvánvaló társadalmi és politikai problémát jelentenek nem csak belföldön, hanem az ország nemzetközi kapcsolataiban is. A bíróság megjegyezte, hogy a poszteren és a hozzá kapcsolódó felszólalások, események során a VOX nem mutatott bűnözésre, erőszakra vagy gyűlöletkeltésre utaló nyilvánvaló jeleket, ezért elutasítják a szocialisták beadványát.

PestiSracok facebook image
Forrás: Twitter

Forrás: Origo; Fotó: Twitter

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!