Pesti Srácok

Pert nyert a Mi Hazánk elnöke a Facebookkal szemben

Pert nyert a Mi Hazánk elnöke a Facebookkal szemben

Pert nyert a Facebook ellen Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke. A Facebooknak tizenöt napja volt fellebbezni, ezt eddig nem tették meg – mondta az ATV Startban a politikus. Százmillió forintos sérelemdíjat kért, mivel az elmúlt két év alatt több állampolgár kapott olyan értesítést, hogy ha róla információt akar megosztani, hogy veszélyes személynek minősül. Ezen a listán pedig terroristák, tömeggyilkosok vannak, holott ő háromszor megválasztott polgármester – jegyezte meg.

A Mi Hazánk elnöke pert nyert a Facebookkal szemben, melyben az oldala helyreállítására valamint százmillió forint sérelemdíj megfizetésére kötelezik a tech-óriást. Toroczkai László elmondta, hogy volt próbálkozás önálló közösségi oldalra is, de milliárdok és algoritmusok kellenek egy saját közösségi média létrehozására. Magánemberként nagyon jól el lenne Facebook nélkül, de politikusként nem tud, hiszen a közéletet rendkívül erősen befolyásolja. Éppen ezért a letiltással nagyon komoly versenyhátrányba került – nem százmillió forintos, hanem több milliárdos kárt okozott nekik a Facebook. Részben világhírnek számít ez az ítélet – egyrészt vissza kell állítani az eredeti állapotot, Toroczkai oldalát követőivel együtt, valamint százmillió forintos sérelemdíjat kell fizetni. A százmillió forint egy részéből olyan alapítványt akar létrehozni, amellyel olyan fejlesztőket támogat, akik politikától független közösségi médiát akarnak létrehozni. Július 6-án az Európai Parlament elfogadott egy olyan jóváhagyást, hogy a közösségi oldalakon keresztül bírósági ítélet nélkül el lehet olvasni a felhasználók magánlevelezését is, egy gyanú elég ehhez – mondta Toroczkai, aki szerint a Fidesz és a balliberális pártok ezt közösen megszavazták.

Forrás: ATV ; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!