Pesti Srácok

TEK-esekre nyitott tüzet egy budapesti férfi

Tíz lövést adott le a Terrorelhárítási Központ embereire az a budapesti férfi, aki elbarikádozta magát VI. kerületi lakásában. G. Krisztiánnal először egy túsztárgyaló próbált meg beszélni, azonban ő fegyverrel válaszolt a hatóság közeledésére.

Még június közepén egy fegyveres férfi elbarikádozta magát egy VI. kerületi bérház egyik lakásában. A Blikk most arról ír, hogy az érintett, G. Krisztián évek óta rettegésben tartotta a szomszédait. Állítólag pár éve majdnem felrobbantotta a kétemeletes házat. A férfit nemrég elfogták a rendőrök, de különféle bűncselekmények miatt ezt megelőzően is jártak nála a hatóságok, akkor azonban elengedték. A lakók ezúttal azért kértek segítséget a 112-es segélyhívón, mert G. fegyvert fogott rájuk. A helyszínre a Terrorelhárítási Központ (TEK) egysége vonult ki. A Blikk úgy tudja, hogy a kommandósok előbb egy telefont akartak bejuttatni hozzá, hogy egy túsztárgyaló beszélhessen vele. G. azonban nem volt együttműködő, a készüléket kidobta az ablakon, majd tíz lövést adott le a TEK-esekre.

A napilap szerint ekkor még nem lehetett tudni, hogy az ámokfutó riasztó- vagy éles fegyvert használ-e, de a kommandósok lerohanták és elfogták. G. Krisztián ellen a TEK feljelentést tett felfegyverkezve elkövetett hivatalos személy elleni erőszak miatt, a VI. Kerületi Rendőrkapitányság pedig felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntettének gyanúja miatt indított ellene büntetőeljárást. A Blikk arról is ír, hogy a férfi az interneten aktív közösségi életet élt, az egyetemen pszichológiát és informatikát tanult. Van olyan feltöltött videója, amelyben egy hangszeren zenél, egy másikon pedig tökéletes angolsággal tart előadást. Úgy tudni, könyvet is írt, amelyben elvont formában pszichológiai elemzéseket közölt.

Forrás: Blikk; Fotó: Képernyőfotó

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!