Pesti Srácok

Áder János Kék bolygó című podcastjának nyár végi adása az eddigi legemlékezetesebb beszélgetéseket eleveníti fel

Áder János Kék bolygó című podcastjának nyár végi adása az eddigi legemlékezetesebb beszélgetéseket eleveníti fel

Áder János köztársasági elnök Kék bolygó című podcastjának legújabb, hétfőn megjelent nyár végi ismétlő műsorában a korábbi beszélgetések legemlékezetesebb gondolatait elevenítik fel. Az interneten elérhető műsorban elsőként az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testülete (IPCC) magyar tagjával, Ürge-Vorsatz Diánával készült beszélgetés legfontosabb gondolatait idézték fel. A klímakutatóval a klímaváltozás fékentartáshoz szükséges társadalmi áldozatok kérdéseiről is beszélgetett az államfő.

Felelevenítik azt a beszélgetést is, amelyben a fenntarthatóság egyik legnagyobb kérdésére adott konkrét válaszról esik szó: Madaras Liz és Lévay Krisztina fiatal feltalálók a műanyagkezelést forradalmasító fejlesztésükről számoltak be. A műsorban felidézik az elmúlt másfél év legtöbbet tárgyalt témája, a koronavírus-járvány kapcsán elhangzott beszélgetéseket is. Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház osztályvezető főorvosával, és Merkely Bélával, a Semmelweis Egyetem rektorával a koronavírus-járvány kritikusabb napjaiban beszélgetett Áder János. Az ismétlő adásban hallható Hosszú Katinka sokszoros olimpiai, világ- és Európa-bajnok úszónővel, valamint Máté Bence természetfotóssal készült beszélgetés részlete is.

Forrás: MTI ; Fotó:MTI/ Bruzák Noémi

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!